Blu Ray Informacje Recenzje Blu-Ray

Interstellar | Blu Ray recenzja!

Interstellar – Blu-Ray recenzja!

Film zrobił na mnie niesamowite wrażenie w kinie, musiałem go nabyć na Blu-Ray, tym bardziej że występuję w nim wiele sekwencji IMAX, także zapraszam do krótkiego testu.

O filmieByt ludzkości zostaje zagrożony poprzez gwałtowne zmiany klimatyczne na Ziemi, ostatni ocaleni naukowcy odkrywają tunel czasoprzestrzenny, dzięki któremu będą mogli znaleźć nowy domu.

Interstellar to jeden z najlepszych filmów Sci-Fi ostatnich lat, znakomity scenariusz i realizacja, można powiedzieć że film nie ma wad, film oceniam bardzo wysoko.

9,5

Reżyseria : Christopher Nolan

Scenariusz : Chistopher Nolan, Jonathan Nolan

Gatunek : Sci-Fi

Produkcja : USA, Wielka Brytania

Obsada :

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine, John Lithgow, Wes Bentley …

Produkcja zdobyła uznanie także widzów, kolejno średnia ocen z portali filmowych Filmweb.pl i imdb.com

filmweb interstellar ocenaimdb interstellar ocenao wydaniuKlienci mają do wyboru trzy wydania owego filmu na Blu Ray (każde wydanie to 2x Blu Ray), ja zakupiłem wersją standardową, najwyższa jakość audio jaką otrzymujemy to Angielski DTS-HD Master 5.1, w przypadku audio z lektorem to Dolby Digital 5.1 Polski (czyta Piotr Borowiec). Wydanie posiada bardzo wiele napisów, oczywiście także nasze rodzime PL.

Dystrybutor w Polsce : Galapagos

Studio : Warner Bros / Paramount Pictures

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 31.03.2015

Czas trwania : 02:49:03

Aspect Ratio : 16:9 – 2.40:1 / 1:78:1 IMAX Anamorphic Scope [1080p / 23,976 fps / High Definition]

Region : A-B-C

Kolejno : wydanie standardowe, wydanie digibook, wydanie steelbook / futurepak

interstellar okładka blu ray

interstellar okładka blu ray digibook

intestellar okładka blu ray steelbook

dodatkiKażde wydanie spośród tych trzech jak powyżej, jest wydaniem dwu płytowym, na jednej płytce dostajemy film, natomiast na drugiej same dodatki, których jest bardzo dużo! Dostajemy 4 zwiastuny filmu i w sumie około 170 minut materiałów dodatkowych. Jest MEGA MEGA dobrze. W przypadku wersji Digibook, otrzymujemy także album.

8,5

o brak dodatków nie musimy się martwić, jest ich wiele 🙂

ObrazTak jak pisałem wcześniej film zawiera dwie proporcje obrazu, obraz przeskakuje z 2.40:1 na 1.78:1, czyli w skrócie z obrazu z czarnymi pasami na obraz IMAX (brak czarnych pasów, pełne wypełnienie wyświetlanego video) choć trzeba przyznać że sekwencji w IMAXie jest dużo mniej.

W nagraniach kamerami IMAX widać nieco różnice w jakości, moim zdaniem na lepiej. Video jest niezwykle dobrej jakości, ostre, nagrania z przestrzeni kosmicznej wyglądają niesamowicie, owszem czasami obraz gubi jakość, jest lekko zmiękczony i traci ostrość, ale jest to bardzo rzadkie. Średni AVC bitrate to 24 Mbps. Kolory są bardzo dobrze nakreślone, naturalne. Czerń jest solidna i całkiem szczegółowa.

9,5

Dźwięk

W przypadku dźwięku otrzymujemy bezstratny Angielski DTS-HD Master 5.1. Audio jest niesamowicie głębokie i szczegółowe, najlepiej prezentuje chyba start statku kosmicznego w kosmos,  i … nie chce spojlerować tych scen jest naprawdę trochę, gęsia skórka może występować 🙂 Bardzo fajna praca głośników przestrzennych, czasami możemy mieć wrażenie jakbyśmy byli razem z bohaterami w statku kosmicznym. OD czasu do czasu jak jest  jakaś większa akcja i występuje wraz z nią klimatyczna muzyka, dźwięk sytuacyjny i dialog, to dialog jakby się gubił pośród tych wszystkich dźwięków. Na wielki plus zasługuje także bardzo dobrze wkomponowana muzyka Hansa Zimmera.

9,5

werdyktObowiązkowa pozycja dla fanów formatu Blu-Ray.

wielka szkoda ze film nie powstał w 3d!

About the author

admin

 • Oledowicz

  Film świetne ale oglądając go na Oledzie nie mogę pozytywnie wypowiedzieć się o czerni. Gwiazdy nie są zawieszone na totalnej smole tylko na lekko szarawym plutnie. Jestem zawiedziony, gdyz lepiej to wyglądało w Grawitacji czy chociaż w 1 scenie Avatara…

  • Marco

   U mnie na projektorze (DLP) czerń jest spoko. Może to wina TV i jego ustawień?

   • Oledowicz

    Oleda mam skalibrowanego i przy innych filmach jest ok. Oglądając Interstellar musialem dodatkowo obniżyć jasnosc panelu zeby bylo kompletnie czarno ale z definicji nie powinienem był tego robic. Coś nie tak ten film jest nagrany….