Informacje Recenzje Blu-Ray

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii | Recenzja Blu Ray oraz Blu Ray 3D

”Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” Blu-Ray i 3D TEST.

O filmie

Zamknięcie całej trylogii Hobbita, ostatnia część pt. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (Hobbit: Battle of the Five Armies). Na temat fabuły nie chce się wypowiadać, ponieważ dużo się dzieje od samego początku (nie chcę spojlerować), pozwolę sobie przytoczyć tylko moją ocenę tego filmu.

7Film się ogląda miło i przyjemnie, nie można się nudzić na seansie ponieważ bardzo dużo się dzieje, ogrom scen bitewnych które wyglądają bardzo dobrze i trzeba przyznać, solidne zakończenie całej trylogii.

Oceny filmu z portali branżowych o filmach.

ocena filmweb-pl

ocena imdb-comzarówno fani książek jak i filmów serii lotr&hobbit powinni być zadowoleni.

Reżyseria : Peter Jackson

Scenariusz : Frank Walsh, Philippa Boyens, Guillermo Del Toro, Peter Jackson

Gatunek : Fantasy, Przygodowy

Produkcja : Nowa Zelandia, USA

Obsada :

Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Luke Evans, Orlando Bloom, Lee Pace, Ken Stott, Evangeline Lilly…

o wydaniuJest kilka wydań do wyboru, akurat w moim przypadku jestem w posiadaniu standardowego wydania z filmem w 3D oraz 2D. Najwyższą jakość dźwięku jaką otrzymujemy to Angielski DTS-HD Master 7.1, audio z Polskim dubbingiem to Dolby Digital 5.1, oczywiście wydanie zawiera także nasze rodzime napisy.

Dystrybutor w Polsce : Galapagos

Studio : New Line Cinema / MGM

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 24.04.2015

Czas trwania : 02:24:28

Aspect Ratio : 16:9 – 2.40:1 Anamorphic Scope [1080p / 23,976 fps / High Definition]

Region : A-B-C

Wydania :

  • Dwu-płytowe wydanie najzwyklejsze, dwie płyty z filmem 2D oraz dodatkami.

hobbit-bitwa-pieciu-armii-b-iext28484570

  • Także wydanie na dwóch płytach Blu ray (film 2D oraz dodatki) natomiast gratisem jest specjalny notes.

Hobbit--Bitwa-pieciu-armii--2BD--Wydanie-specjalne-z-kolekcjonerskim-notesem

  • Wydanie cztero-płytowe, film w 3D oraz 2D i masa dodatków.

hobbit-bitwa-pieciu-armii-3d-trojwymiarowa-okladka-b-iext28658092

  • wydanie także na czterech płytach, film w 2D oraz 3D + dodatki, film w steelbooku (metalowe pudełko)

Hobbit--Bitwa-Pieciu-Armii--3-D-4BD--Edycja-limitowana-Steelbook-

dodatkiW każdym spośród wszystkich wydań liczba dodatków jest taka sama. W sumie dodatków wychodzi około 65 minut. Są między innymi materiału ; z Nowej Zelandii (miejsce kręcenia), materiały dodatkowe o Bitwie Pięciu Armii, materiały o  śródziemiu, za kulisowe materiały dodatkowe, teledysk oraz zwiastuny. Jest całkiem nieźle z dodatkami, natomiast porównując do interstellar gdzie jest blisko 170 minut dodatków, nie jest aż tak ”nieźle” 🙂

6czy Czekać na wydanie rozszerzone filmu?

ObrazObraz 3D  jest bliski najwyższej skali oceny. Szczegóły są bardzo dobrze odwzorowane, jakość video zachowuje wysoką przejrzystość i szczegółowość, prezentacja 3D jest bardzo naturalna i świetnie ukazuje głębię ekranu oraz poczucie wirtualnej przestrzeni którą nam dają elementy otoczenia z drugiego planu. Chyba najbardziej widowiskowo prezentują się sceny bitewne, gdzie od czasu do czasu jakaś pika czy miecz leci nam prosto w twarz :). Jakość obrazu jest praktycznie bez wad, nie miałem okazji zobaczyć jakiegoś smużenia czy artefaktów podczas seansu. Dla fanów 3D pozycja obowiązkowa do kolekcji i z pewnością może służyć jako demo dysk 3D.

9,5Demo dysk Blu-Ray 3D? kup hobbita bitwę pięciu Armii 🙂

Obraz 2D ma nałożoną pewną stylistkę kolorów, która nadaję świetny klimat oraz prezentuje się wyśmienicie. Średni video bitrate to 21 Mbps. Obraz jest ostry, nieskazitelny, charakteryzujący się wysoką szczegółowością i odwzorowaniem detali. Film ma wiele odcieni szarości które są głębokie i bardzo bogaty kontrast. Tutaj także nie uświadczyłem jakichkolwiek artefaktów, spadków jakości czy efektów smużenia. Nie można się do niczego przyczepić i jest to naprawdę jedno z najlepszych jakościowych wydań (jeśli chodzi o obraz) jakie miałem kiedykolwiek przyjemność zobaczyć.

Poniżej screenshoty, po kliknięciu otworzą się w FullHD.

12345

10jeden z najlepszych jakościowo obrazów na blu ray 🙂

DźwiękNajwyższa ścieżka audio jaką otrzymujemy to jak pisałem wcześniej Angielski DTS-HD MASTER 7.1 ze średnim bitrate 4.7 Mbps. Prezentacja dźwiękowa jest bardzo dobrej jakości. Zbalansowanie dźwięków i ich umieszczenie w ścieżce audio jest na bardzo wysokim poziomie, dialog jest bardzo czysty i nie gubiący się pośród właśnie dużej mieszanki dźwięków. Najbardziej podobało mi się wykorzystanie głośników surround, podczas scen bitewnych czy przelotu Smagu`a efekty są znakomite, co chwile słychać szelest skrzydeł czy okrzyki bitewne orków, bardzo zgrabnie te dźwięki balansują między głośnikami. Bass jest bardzo mocny, czasem można odczuć że za mocny, mały mankament to brak właśnie niskich częstotliwości, praktycznie zawsze jest bardzo silny, mocny bass (chyba że to kwestia ustawień Amplitunera, trudno powiedzieć).

9,5dźwięk bliski ideału

werdyktTe wydanie można traktować jako wersje BETA, myślę że do 6 miesięcy wyjdzie na Blu Ray oraz Blu Ray 3D, wydanie z filmem w wersji rozszerzonej oraz z jeszcze większą ilością dodatków, także jeśli ktoś jest niecierpliwy to wydanie jest w sam raz dla niego 🙂

Najlepsza oferta cenowa Hobbit: Bitwa Pięciu Armii na blu ray oraz blu ray 3D w saturnie :

Hobbit: Filmowa trylogia (6BD) 229,00 PLN
Hobbit: Bitwa pięciu armii (3D 4BD) 119,00 PLN
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (3-D 4BD) Steelbook 129,00 PLN
Hobbit: Bitwa pięciu armii (2BD) Wydanie z notesem 129,00 PLN
Hobbit: Filmowa Trylogia (3D 12BD) 299,00 PLN

Bądź z nami na bieżąco, polub nas na FACEBOOK`u