Zapowiedzi

„Wołyń” Smarzowskiego 29 marca trafi na nośniki Blu-ray!

"Wołyń"" film 2016r
"Wołyń"" film 2016r

„Wołyń” już 29 marca na nośnikach Blu-ray, dystrybutorem wydania jest Galapagos.

Jeśli chodzi o nośniki Blu-ray będziemy mieli do dyspozycji dwa wydania, jedno-płytowe oraz dwu-płytowe (wydanie będzie zawierało film w wersji kinowej oraz festiwalowej). Najwyższa bezstratna ścieżka dźwiękowa to DTS-HD Master 5.1.

W obu wydaniach Blu-ray znajdziemy dodatki jak poniżej:

  • materiały video z planu, wywiady z członkami obsady oraz komentarz Wojciecha Smarzowskiego na temat filmu.
  • galeria zdjęć
  • materiał zza kulis: Bitwa
  • zwiastun kinowy filmu

Film „Wołyń” w wydaniu jedno-płytowym Blu-ray możecie zamawiać już w przedsprzedaży w empik.com w cenie: 80,99 zł, link tutaj.

''Wołyń'' okładka polskiego wydania Blu-ray, dystrybucja: Galapagos.
”Wołyń” okładka polskiego wydania Blu-ray, dystrybucja: Galapagos.

Wołyń” to film oparty na prawdziwych wydarzeniach przybliżający nam namiastkę „rzezi wołyńskiej”, film wyreżyserował Wojciech Smarzowski, napisał on także scenariusz do filmu. W rolach głównych w filmie wystąpili: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Vasili Vasylyk, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak, Maria Sobocińska, Oleksandr Zbarazkyl. W polskich kinach film był emitowany od 7 października 2016 roku, premiera na nośnikach Blu-ray już 29 marca 2017 roku, dystrybutorem wydania Blu-ray jest Galapagos.

Rzeź Wołyńska” było ludobójstwem dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów wobec mniejszości polskiej byłego już województwa wołyńskiego. Ludobójstwa dokonano w latach 1943-1944, dokładna liczba ofiar do dnia dzisiejszego nie jest znana, szacuje się iż zginęło około 60 tysięcy Polaków. Źródło: Wikipedia