Blu Ray Recenzje Blu-Ray

Zaginiona Dziewczyna (Gone Girl) – Blu Ray TEST

”Zaginiona Dziewczyna” Blu Ray recenzja.

słowem wstępu

David Fincher + scenariusz oparty na bestselerowej powieści Gillian Flynn (autorka Gone Girl) to się musiało po prostu udać. Praktycznie każdy film Fincher’a bardzo mi się podobał, autor dba o każdy detal i wybiera wymarzone scenariusze, książki, które może przenieść na ekran kinowy. Nie mogłem się doczekać w/w filmu na nośniku Blu Ray !

O filmie

Po przeprowadzce do małego miasteczka, młode małżeństwo przeżywa kryzys. W czasie 5 rocznicy ślubu małżonka Nick’a znika bez śladu, Nick zostaje głównym podejrzanym za ten incydent. Gdybym napisał więcej na temat filmu, mógłbym Wam nieco zaspojlerować, a tego nie chcę robić.

Film bardzo dobrze zrealizowany, David Fincher zadbał o każdy najmniejszy szczegół, bardzo dobry scenariusz z kilkoma zaskakującymi momentami. Trzeba również pochwalić solidne aktorstwo, szczególnie Rosamund Pike (otrzymała nominację do Oscara)

8,5

Zaginiona Dziewczyna Blu Ray cover

Reżyseria : David Fincher

Scenariusz : Gillian Flynn

Gatunek : Dramat / Thriller

Produkcja : USA

 

Obsada :

Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry …

o wydaniu

Wydanie jest jedno płytowe, najwyższa jakość audio jaką otrzymujmy to Angielski DTS-HD Master 7.1, film jest z lektorem Polskim Dolby Digital 5.1 . Oczywiście również dostajemy Polskie napisy.

Dystrybutor w Polsce : Imperial CinePix

Studio : 20th Century Fox

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 19.12.2014

Czas trwania : 02:29:01

Aspect Ratio : 16:9 – 2.40:1

Region : A-B-C

dodatki

Jeśli chodzi o dodatki, to otrzymujemy komentarz do filmy reżysera, David’a Fincher’a, bardzo ciekawy materiał, warty uwagi. W wydaniu otrzymujemy również fizyczną książeczkę dla dzieci, miłe zaskoczenie.

6

w swoim komentarzu david fincher opisuje dużo ciekawych historii związanych z nagrywaniem filmu oraz mnóstwo informacji technicznych.

ObrazW przypadku obrazu, widz otrzymuje proporcje video 2,40:1 widescreen. Jakość video jest na bardzo wysokim poziomie, jest wręcz idealna (w sumie Fincher przyzwyczaił nas do tego). Obraz jest bardzo szczegółowy, z ciekawym filtrem który nadaję filmowi ciekawy klimat.

10obraz jest wizualnie idealny!

DźwiękW przypadku dźwięki dostajemy Angielski DTS-HD Master 7.1 który jest bardzo precyzyjny, może produkcja nie jest wypełniona mocnymi dźwiękami natomiast klimat filmu wylewa się z naszych głośników. Znakomity balans i zróżnicowanie dźwięków, wysoka jakość dialogów oraz narracja (która występuję dosyć często) prezentuje się perfekcyjnie. Na pochwałę zasługuję także muzyka, Nine Inch Nails wykonał kawał dobrej roboty.

9,5ścieżka audio prezentuje się świetnie!

werdyktFilm najwyższych lotów jakościowych Audio & Video, jeśli ktoś nie czytał książki to musi zobaczyć film, w dodatku w tak znakomitym wydaniu … to naprawdę warto!

Podobno książka lepsza (ja nie czytałem:)