Blu Ray Recenzje Blu-Ray

TEST Blu-Ray | Niezłomny (Unbroken)

O filmieFilm Biograficzny przedstawiający żywot olimpijczyka Louis`a Zamperini`ego, jego drogę jaką przeszedł podczas II wojny światowej w walce Stanów Zjednoczonych z Japonią. Film naprawdę warto zobaczyć aby zapoznać się z historią tego człowieka pochodzącego z Włoch. Warto zaznaczyć iż za reżyserie tej produkcji zabrała się Angelina Jolie.

7

Reżyseria : Angelina Jolie

Scenariusz : Ethan Coen, Joel Coen,Richard LaGravenese, William Nicholson

Gatunek : Biograficzny, Dramat, Wojenny

Produkcja : USA

 

Obsada :

Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlunt, Takamasa Ishihara, Finn Wittrock, Jai Courney, Maddalena Ischiale, Vincenzo Amato

 

Film na dzień dzisiejszy utrzymują średnią ocen jak poniżej kolejno z filmweb`u oraz imdb.

niezłomny - unbroken - filmweb-pl ocena

unbroken - niezłomny - ocena imdb-com

o wydaniuNowością jest jeśli chodzi o nośniki Blu-Ray iż te wydanie zawiera także ścieżkę audio Dolby Atmos 7.1, także właściciele systemów dźwiękowych z tym dekodowaniem audio będą zadowoleni. Oczywiście wydanie zawiera Polskiego lektora z Dolby Digital 5.1 oraz Polskie napisy. Wydanie z filmem jest jedno-płytowe Blu-Ray.

niezłomny blu ray

Dystrybutor w Polsce : Filmostrada

Studio : Universal Pictures

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 06.05.2015

Czas trwania : 02:17:21

Aspect Ratio : 16:9 – 2.35:1 Anamorphic Scope [1080p / 23,976 fps / High Definition]

Region : A-B-C

dodatkiDodatków jest całkiem sporo, blisko 16 minut scen usuniętych oraz materiały z kręcenie filmu (ok. 27 minut) i przybliżenie postaci Louis`a Zamperini`ego (ok. 30 minut). Można także zobaczyć koncert Miyavi`ego (pseudonim artystyczny aktora Takamasa Ishihara – koncert trwa około 8 minut) także jak odwzorowano obóz jeńców w filmie (ok. 7 minut).  Tak więc dodatki są dosyć zróżnicowane, szczególnie na uwagę zasługuje dodatek o prawdziwym Louis`em Zamperini`m, z nim w roli głównej.

6

ObrazNiezłomny (Unbroken) na Blu-Ray został wydany ze średnim bitratem 22 Mbps AVC 1080p. Jakość obrazu jest bardzo dobra i szczegółowa, paleta kolorów jest bardzo zróżnicowana, waha się od ciepłych do zimnych barw, czerń jest głęboka, czasami efekty CGI są dosyć kiepskie i wyglądają jak z filmu klasy B, czy to samolot wyglądający jak z tektury czy papierowa mewa, może nie aż tak ale patrząc na dzisiejszą technologie efektów specjalnych takie coś nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza w filmie o tak dużym budżecie. Tak poza tym podczas emisji filmu nie zauważyłem jakichś spadków jakościowych czy artefaktów.

9,5

Poniżej screeny obrazu z Blu-Ray.

unbroken blu ray screen 1unbroken blu ray screen 2unbroken blu ray screen 3unbroken blu ray screen 4unbroken blu ray screen 5unbroken blu ray screen 6unbroken blu ray screen 7unbroken blu ray screen 8

DźwiękW moim przypadku nie mam możliwości przetestowania tej ścieżki Dolby Atmos 7.1, na szczęście w przypadku braku sprzętowego (Dolby Atmos 7.1) otrzymujemy Dolby TrueHD 7.1, które jest naprawdę świetne, bardzo dobra jakość, szeroki zakres dźwięków oraz bardzo szczegółowe Audio. Sceny bojowe z samolotem w roli głównej słucha się świetnie, dźwięki samolotów śmigają po całym pokoju z jednej strony na drugą. Tylne głośniki dosyć często nie pracują i to jest chyba największy minus tej ścieżki dźwięku.

9,5

posiadacze sprzętu z dolby atmos będą zadowoleni, wydanie jako jedno z nielicznych posiada tą ścieżkę audio!

werdyktFilm na pewno warto zobaczyć, bardzo fajna historia oparta na faktach, dodatkom także warto się przyjrzeć. Wydanie pod względem jakości obrazu i dźwięku bliskie ideałowi, także film na nośniku Blu-Ray bardzo rekomendowany.