Blu Ray Recenzje Blu-Ray

Snajper (American Sniper) – Recenzja Blu-Ray!

”Snajper” recenzja Blu-Ray!

O filmie

Snajper (American Sniper) w reżyserii Clinta Eastwooda to dramat biograficzny opowiadający o życiu Chrisa Kyle`a – snajpera który do dnia dzisiejszego jest uznawany za najskuteczniejszego strzelca wyborowego w historii amerykańskich sił zbrojnych. Chris Kyle to żołnierz który spędził cztery turnusy w Iraku i wyrósł na postać legendarną w USA, do pewnego czasu udawało mu się dzielenie służby wojskowej z byciem mężem i ojcem.

Świetna realizacja techniczna filmu, zdjęcia ukazujące prawdziwą wojnę w Iraku oraz bardzo dobre udźwiękowienie (film dostał Oscara za montaż dźwięku). Aktorstwo na wysokim poziomie, w szczególności Sienny Miller oraz Bradley`a Coopera. Film ogląda się z ciekawością i uwagą, nie ma momentu kiedy zaglądamy na suwak w celu sprawdzenia ile pozostało nam do końca filmu. Mnóstwo sekwencji akcji które są świetnie odwzorowane. Na temat tego filmu można mówić dużo w samych superlatywach dlatego otrzymuje wysoką ocenę, oczywiście ma kilka mankamentów natomiast nie wpływają one zbytnio na odbiór filmu.

8,5”Kręciłem już filmy wojenne, ale ta opowieść wydała mi się interesująca, ponieważ dotyczy zarówno dokonań Chrisa na polu walki, jak i jego życia osobistego, co sprawia, że staje się jeszcze ciekawszą postacią.mówi reżyser filmu i żyjąca legenda kina – Clint Eastwood.

Tytuł Snajper (American Sniper)
Reżyseria Clint Eastwood
Scenariusz Jason Hall
Gatunek Biograficzny, Dramat, Wojenny
Produkcja USA
Obsada Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes, Jake McDorman, Cory Hardict, Kevin Lacz, Keir O’Donnell
Premiera kinowa Polska 20.02.2015
Premiera kinowa świat 11.11.2015

Średnie oceny największych portali filmowych na dzień pisania recenzji, filmweb.pl (ocena : 7,5) oraz imdb.com (ocena 7,4)

o wydaniuDystrybutorem na polski rynek filmu Snajper jest Galapagos, wraz z wydaniem oczywiście otrzymujemy napisy PL oraz polskiego lektora (Dolby Digital 5.1 – czyta Piotr Borowiec), Wisienką na torcie jest ścieżka audio angielski Dolby Atmos 7.1 (lub Dolby TrueHD 7.1) Film został wydany na jednej płycie Blu-Ray. Fani kolekcjonerskich steelbooków również mogą być zadowoleni, film został wydany w owym opakowaniu.

SNAJPER_BD_3D

Studio Warner Bros
Czas trwania 02:12:39
Aspect Ratio 16:9 – 2.35:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Dolby Atmos 7.1 / Dolby TrueHD 7.1, Dolby Digital 5.1 polski / i inne
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Data wydania w Polsce 22.06.2015
Region A-B-C

dodatkiDodatków otrzymujemy w sumie około godziny, dodatki są z angielskim lektorem Dolby Digital 2.0 i polskimi napisami.

  • Historia jednego żołnierza – podróż snajpera
  • Kulisy powstawania Snajper`a

Tutaj warto ponarzekać, materiałów powinno być więcej.

4

średnia ilość dodatków to jedyna wada tego wydania.

ObrazSnajper na nośniku Blu-Ray jest kodowany 1080p AVC video ze średnim bitratem 22 Mbps. Jakość obrazu wygląda perfekcyjnie. Charakteryzuje się wysoką jakością oraz wysokiej klasy detalami. Grafika obrazu pozbawiona jest żywych kolorów i wydaję się ograniczona nieco kolorystyka, powyższe zabiegi nadają świetny wygląd sekwencją z Iraku i nie tylko. Ciemne sceny wyglądają świetnie z wysoko oddaną jakością szczegółów. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych i innych baboli, obraz jest najwyższych lotów.

10Poniżej kilka screenshotów prezentujących jakość video :

snajper - blu ray 1snajper - blu ray 2snajper - blu ray 3snajper - blu ray 4snajper - blu ray 5snajper - blu ray 6snajper - blu ray 7snajper - blu ray 8snajper - blu ray 9snajper - blu ray 10

DźwiękTradycyjnie na temat ścieżki Dolby Atmos się nie wypowiem, na ten moment nie planuje modernizacji kina domowego do Atmosa. Pozwolę sobie napisać o ścieżce audio Dolby TrueHD 7.1 ze średnim bitrate 4,8 Mbps, która jest rewelacyjna! Dynamiczna ścieżka z głębokim basem, sekwencje wojenne wypełniają nasz pokój solidną dawką dźwięków z każdej strony, fajna sprawa że właśnie tych scen jest całkiem sporo. Pod pryzmatem dobrego dźwięku najlepiej się prezentuje finalna scena na dachu, która trwa dosyć długa i… trzeba ją usłyszeć 🙂 Odwzorowanie dialogów, klarowność i jakość dźwięku to wszystko jest najwyższego poziomu w tym wydaniu, także ocena zdecydowanie najwyższa.

10

finalna scena na dachu prezentuje się wyśmienicie, trzeba ją zobaczyć a tym bardziej usłyszeć.

werdyktSnajper to bardzo dobry film, moim zdaniem bardziej wojenny niż dramat, jest w nim mnóstwo sekwencji akcji które ogląda się z ogromną przyjemnością. Jakość obrazu i dźwięku jest na najwyższym poziomie, jedyny minus to średnia ilość dodatków. Warto przypomnieć iż w wydaniu dostajemy także dźwięk Dolby Atmos 7.1. Zdecydowanie polecam te wydanie fanom dobrego kina, które jeszcze w dodatku jest z referencyjną jakością obrazu oraz dźwięku, każdy fan formatu Blu-Ray powinien mieć ten tytuł w swojej kolekcji.

obecność w kolekcji obowiązkowa każdego fana formatu Blu-Ray!

Zachęcam do polubienia naszego Fanpege`a na facebooku (link tutaj)