Recenzje Blu-Ray

,,Terminator: Genisys” Recenzja Blu-Ray 2D i 3D

Terminator Genisys
''Terminator: Genisys''

Recenzja wydania Blu-Ray 2D/3D filmu ,,Terminator: Genisys”.

O filmie

O filmie: Najnowsze przygody Terminatora i rodziny Connorów czyli ,,Terminator: Genisys” wyreżyserował Alan Taylor (Thor: Mroczny Świat, Gra o Tron) za scenariusz odpowiedzialne są dwie osoby: Laeta Kalogridis, Patrick Lussier. W filmie oczywiście jako terminatora zobaczymy Arnolda Schwarzeneggera, Sarah Connor zagrała Emily Clarke, Johna Connora zagrał Jason Clarke, w pozostałych rolach wystąpili: Jai Courtney, J.K. Simmons, Dayo Okeniyi, Matt Smith, Courney B. Vance. ,,Terminator: Genisys” mogliśmy oglądać w polskich kinach od 1 lipca 2015 roku.

Pierwotnie to Justin Lin miał wyreżyserować film.

terminator_genisys_6Fabuła: W roku 2029 ludzkość jest na skraju zagłady, John Connor organizuje ruch oporu przeciwko cyborgom i atakuję główną siedzibę robotów, dzięki maszynie tam znajdującej się wysyłają w przeszłość Kyle’a Reese’a aby ten uratował matkę Johna przed terminatorem.

tom hardy był pierwszym wyborem do zagrania johna connora.

terminator_genisys_1Ocena: ,,Terminator: Genisys” to praktycznie kadrowa, dialogowa kopia poprzednich części Terminatora, zabrakło w filmie oryginalności … Scenariusz jest dosyć kiepski z dziurami … Złe aktorskie wybory jak np. Byung-hun Lee (T-1000) czy Jai Courtney grający Kyle’a Reese’a, Arnold na plus natomiast Emilia Clarke zagrała tylko przyzwoicie. Oglądając film z pozycji laika franczyzy filmowej serii Terminatora, film wydaję się być bardzo widowiskowy z masą efektów specjalnych z fajnym czarnym humorem no i niezwalniającą tempa produkcją, praktycznie cały czas coś się dzieje.

Margot robbie brała udział w castingu do roli sarah connor.

6

 

 

terminator_genisys_2,,Terminator: Genisys” został średnio przyjęty przez widzów jego oceny z największych portali filmowych prezentują się następująco:

  • filmweb.pl –> 6,3
  • imdb.com –> 6,7

o wydaniuNa polski rynek Blu-Ray film został wydany przez Imperial-CinePix, najwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem Blu-Ray to angielski Dolby Atmos 7.1, oczywiście dostajemy także polskie napisy oraz polskiego lektora (Dolby Digital 5.1).

Studio Paramount Pictures
Czas trwania 2:05:42
Format obrazu 16:9 – 2.35:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski Dolby Atmos 7.1 / Dolby TrueHD 7.1
DD 5.1 Audio – polski (lektor)i inne.
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial CinePix
Premiera Blu-Ray w Polsce 25.11.2015
Region A-B-C
terminator-blu
Terminator: Genisys – wydanie na jednej płycie Blu-Ray z filmem w wersji 2D.
terminator-blu-3d
Terminator: Genisys – wydanie na dwóch płytach Blu-Ray z filmem w wersji 2D oraz 3D, w kolekcjonerskim steelbooku.
terminatr-bd-3d-z-czaszka
Terminator: Genisys – wydanie na dwóch płytach Blu-Ray z filmem w wersji 2D oraz 3D, z kolekcjonerską endo czaszką.

 

dodatkiNa płycie Blu-Ray z filmem w wersji 2D otrzymujemy kilka dodatków, dodatki są z polskimi napisami z angielską ścieżką dźwiękową:

  • rodzinna dynamika – reportaż
  • przenikanie i zakończenie
  • aktualizacje: VFX w filmie ,,Terminator: Genisys”

Czas trwania dodatków w sumie to około 56 minut.

6

ObrazObraz 2D: Średnie kodowanie 1080p AVC video bitrate wynosi 22 Mbps. Prezentacja obrazu wygląda świetnie, jest bardzo szczegółowa z dużą ilością detali. Odwzorowanie kolorów jest dobre, na obrazie jest nadany jakiś filtr w którym barwy nie są mocno epatowane, z pewnością jest to zamysł producentów. Czerń jest głęboka i dynamiczna, wygląda naprawdę świetnie. W trakcie seansu nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych obrazu.

9,5
Ocena dotyczy jakości obrazu 2D

terminator_genisys_5

Obraz 3D: ,,Terminator: Genisys” nie był nagrywany kamerami 3D, do trójwymiaru został przekształcony w trakcie postprodukcji. Jakość obrazu jest bardzo podobna do obrazu z filmu w wersji 2D, zbytnio nie zauważyłem większych różnic w tej kwestii. Głębia w filmie jest bardzo nie równa, w niektórych sekwencjach jest naprawdę świetna by w następnej scenie być praktycznie płaska. Efektów typu ”wychodzenia poza ekran” jest tutaj bardzo niewiele, chyba tylko raz takiego efektu uświadczyłem (sekwencja na moście). Film w wydaniu na Blu-Ray 3D nie pozostawia jakiegoś mega dobrego wrażenia.

8,5
Ocena dotyczy jakości obrazu 3D

terminator_genisys_7DźwiękNa temat dźwięku Dolby Atmos nadal nie mogę nic napisać, natomiast jeśli chodzi o Dolby TrueHD 7.1, to ścieżka prezentuje się rewelacyjnie! Jakość dźwięku jest bardzo czysta z szeroką bazą dźwięków. Dialog nie gubi się podczas seansu jest przejrzysty i mocny. Dźwięk przestrzenny w tym wydaniu jest celujący, scen wykorzystujących nasz cały system audio jest mnóstwo, dźwięki przenikają z lewej do prawej z prawej do lewej i śmigają o 360 stopni po całym systemie kina domowego. Bas jest jak kameleon, raz jest spokojny by potem zaatakować nas bardzo agresywnym mocnym bassem. Znakomita ścieżka dźwiękowa!

10

Ścieżka audio Dolby TrueHD 7.1 z filmu ,,Terminator: Genisys” jest referencyjna, jedna z najlepszych z tego roku.

werdykt,,Terminator: Genisys” to dostateczna kontynuacja franczyzy Terminatora, gdybyśmy zapomnieli o pierwszych częściach Terminatora i zobaczyli ,,Terminator: Genisys” to film jest bardzo widowiskowy ze świetnymi efektami specjalnymi z przyzwoitą fabułą oraz aktorstwem. Wydanie Blu-Ray wygląda bardzo dobrze, dodatków trochę jest, jakość obrazu z filmu w wersji 2D jest bardo dobra a dźwięk Dolby TrueHD 7.1 miażdży. Wydanie warto zakupić aby chociaż odsłuchać tej znakomitej ścieżki audio Dolby TrueHD 7.1!

[buybox-widget category=”movie” name=”terminator genisys” info=”Alan Taylor”]