Recenzje Blu-Ray

Szybcy i Wściekli 7 – Blu Ray recenzja

”Szybcy i Wściekli 7” – recenzja wydania Blu-Ray!

O filmie

O filmie: Reżyserem filmu ”Szybcy i wściekli 7” (Furious Seven) jest James Wan (Obecność, Naznaczony, Martwa Cisza, Piła), scenariusz do filmu napisał Chris Morgan (Szybcy i wściekli 5 i 6). W rolach głównych zobaczymy mnóstwo dobrych aktorów, w sumie gaża za tak dużą i znaną obsadę musiała być wysoka, w filmie wystąpili: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Dwayne Johnson, Lucas Black, Kurt Russell, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky. Tony Jaa, Djimson Hounsou. W polskich kinach film był grany od 10 kwietnia 2015 roku.

szybcy i wsciekli 7 - foto 1
Foto: Universal Pictures

”W kinach na całym świecie film zarobił blisko 1.512.000.000 dolarów amerykańskich.”

Fabuła: Po wydarzeniach z części szóstej, brat Owena Shawa (Luke Evans)- Decard (Jason Statham) będzie chciał pomścić swojego brata, a co za tym idzie? Uprzykrzyć trochę życie ekipie Dona Torreto (Vin Diesel) i docelowo ich wszystkich zabić, a trzeba przyznać umiejętności to on ma, jest byłym komandosem z wieloletnią służbą z licznymi odznaczeniami za odwagę.

szybcy i wsciekli 7 - foto 2
Foto: Universal Pictures

”Denzel Washington otrzymał propozycję zagrania jednej z drugoplanowych ról, odrzucił ją.”

Ocena filmu: Szybcy i wściekli 7 nie różni się wyraźnie od poprzednich części z serii, ponownie mamy do czynienia z szybkimi samochodami, pięknymi kobietami, przystojnymi mężczyznami, strzelaninami, górą mięśni … i można tak wymieniać i wymieniać, mówiąc w skrócie, jest totalna rozwałka, ze świetnymi zdjęciami i sekwencjami akcji łamiącymi wszelkie znane nam prawa fizyki- czyli jak zawsze w tej franczyźnie. Film na Blu-Ray ogląda się bardzo dobrze, typowy film ”wyłącz mózg i oglądaj” przy którym można się zrelaksować i na chwilę zamknąć w świecie Sci-Fi Szybkich i Wściekłych. Idzie odczuć po seansie iż film to swoisty hołd w stronę tragicznie zmarłego aktora Paula Walkera. Fani serii z pewnością będą zadowoleni z tej produkcji.

”Dwayne ”The Rock” Johnson do roli Luke’a Hobbs’a przygotowywał się przez 7 miesięcy (trening siłowy i restrykcyjna dieta)- trzeba przyznać w filmie jest … DUŻY …”

szybcy i wsciekli 7 - foto 3
Foto: Universal Pictures

Film ”Szybcy i Wściekli 7” zdobył uznanie widzów, a co za tym idzie produkcja dzierży całkiem dobre oceny na portalach filmowych

 • filmweb.pl —-> 7,4
 • imdb.com —-> 7,4

https://www.youtube.com/watch?v=1bcQbpuxApU

o wydaniu

Dystrybutorem na polski rynek Blu-Ray filmu ”Szybcy i Wściekli 7” jest Filmostrada. Film został wydany na jednej płycie Blu-Ray w standardowym pudełku (w sklepach można także zakupić wydanie filmu w steelbook’u). Do dyspozycji mamy dwie wersje filmu, kinową oraz rozszerzoną. Najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem to angielski DTS-HD Master 7.1, polski lektor to Dolby Digital 5.1. Polskie napisy także dodano nam do wydania.

Czas trwania: wersja kinowa Czas trwania: wersja rozszerzona
02:17:19 02:19:54
Szybci i wściekli 7 - okładka blu ray
”Szybcy i Wściekli 7” – okładka wydania Blu-Ray.
Studio Univesal Pictures
Czas trwania Podany powyżej w tabeli
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS-HD Master 7.1,
Dolby Digital 5.1 polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Filmostrada
Premiera Blu-Ray w Polsce 17.08.2015
Region A-B-C

dodatki

W sumie materiałów dodatkowych jest około 117 minut, całkiem przyzwoita ilość. Jeśli chodzi o dźwięk to dodatki są w języku angielskim (Dolby Digital 2.0) natomiast są w nich dostępne polskie napisy.

 • Hobbs vs Shaw – w środku walki
 • teledysk do piosenki ”See you again”
 • sceny usunięte
 • rozmowy na temat serii ”Szybkich i Wściekłych”
 • powrót do linii startu
 • latające samochody
 • przechwytywanie
 • samochody wściekłych
 • wyścigi na śmierć i życie
 • ”making of” szybcy i wściekli, szybka akcja
 • skoki z wieży

7

Obraz

Na nośniku Blu-Ray ”Szybcy i Wściekli 7” średnie kodowanie obrazu 1080p AVC wynosi 22 Mbps. Jakość obrazu prezentuje się znakomicie, charakteryzuje się wysoką jakością i czystością, obraz jest mocny z ograniczoną trochę paletą kolorów, kolory są pozbawione odcieni szarości. Czerń to czerń jak atrament, jej odcienie także wyglądają świetnie i nie można się do nich przyczepić. Spadki jakości video zauważyłem podczas licznych zbliżeń w których wykorzystano efekty specjalne, były one nieznaczne. Najbardziej podobały mi się całkiem dobre zdjęcia z lotu ptaka, wyglądały pięknie przy czym zadbano o wysokiej klasy szczegółowość. Nie zauważyłem jakichkolwiek znaczących spadków jakości czy artefaktów, z pewnością należy się wysoka ocena za ten parametr w wydaniu.

9,5

szybcy i wsciekli blu ray 9 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 10 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 1 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 2 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 3 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 4 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 5 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 6 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 7 miniatura szybcy i wsciekli blu ray 8 miniatura

Dźwięk

Bezstratny angielski DTS-HD Master 7.1 jest mocny, agresywny, z szeroką gammą dźwięków bombardujących nas z każdej strony. Oczywiście sekwencje akcji są na pełnym wypasie, głośniki z zestawu kina domowego atakują nas znakomitym dźwiękiem przestrzennym. W intensywnych sekwencjach bas jest głęboki, mocny, w spokojniejszych natomiast jest lekki i wyrazisty. Dźwięk prezentuje się mega dobrze, jest wysokiej jakości, dynamiczny i czysty jak łza.

10

werdykt

”Szybcy i Wściekli 7” nie odstaję od poprzednich części, nawet bym powiedział iż jest troszeczkę lepszy od swoich poprzedników (może dlatego że film to swoisty hołd w stronę Paula Walkera?). Wydanie Blu-Ray wygląda znakomicie, świetna jakość obrazu oraz dźwięku i całkiem spora ilość dodatków. Dla fanów serii zdecydowanie pozycja obowiązkowa do kolekcji.