Recenzje Blu-Ray

”San Andreas” – Recenzja Blu-Ray 2D i 3D

Recenzja wydania Blu-Ray 2D/3D filmu pt. ”San Andreas”, w roli głównej Dwayne ”The Rock” Johnson.

O filmieTo już drugi wspólny film reżysera Brada Peytona i Dwayne Johnsona (Podróż na tajemniczą wyspę), tym razem panowie zabrali się za ”poważniejszy” temat, film katastroficzny. Scenariusz do filmu napisał Carlton Cuse, w głównych rolach oprócz wspomnianego The Rocka zobaczymy jeszcze: Carla Gugino, Alexandra Daddario, Ioan Gruffudd, Archie Panjabi, Paul Giamatti, Hugo Johnstone Burt, Art Parkinson. W Polskich kinach film mogliśmy podziwiać od 4 czerwca bieżącego roku.

W kinach na całym świecie film zarobił około 470 mln dolarów.

san_andreas_2_małyNasz dopakowany pilot śmigłowca Ray (Dwayne Johnson) ratuje ludzi z wszelakich opresji w całej Kalifornii, tym razem staje na przeciwko potężnego kataklizmu jaki nawiedza cały stan. Ray zrobi wszystko aby uratować swoją córkę (z rozbitego małżeństwa) natomiast nie będzie to prosta sprawa, będzie musiał przemierzyć niemalże cały stan… czy mu się to uda?

Podczas premiery kinowej filmu w pobliżu Indio w Kalifornii odnotowano niewielkie wstrząsy które mogły zapowiadać silne trzęsienie ziemi.

san_andreas_1_małyZ pewnością film ”San Andreas” nie wpiszę się na szczyty najlepszych filmów katastroficznych w historii, natomiast jest to dobry blockbuster do zobaczenia wieczorkiem przy piwku. Wielki plus za świetne efekty specjalne które są zrealizowane co do najmniejszych szczegółów. Kilka wątków niepotrzebnie wplątanych w film, zawsze jak się pojawiają to film stopuje, gra aktorska na przyzwoitym poziomie. Film jest wypełniony akcją, seans zlatuje bardzo szybko i przyjemnie, nie można się nudzić. Kilka razy można parsknąć śmiechem gdy się widzi co nasz główny bohater samodzielnie wyczynia, no ale cóż takie uroki… Film można zobaczyć.

6

budżet filmu ”san andreas” wynosił 110 mln dolarów.

Film został średnio przyjęty przez widzów, poniżej oceny spośród dwóch największych portali filmowych:

  • filmweb.pl —> 6,0
  • imdb.com —> 6,2

san_andreas_3_mały

o wydaniu

Wydawcą na polski rynek filmu ”San Andreas” jest Galapagos, mamy kilka wydań do wyboru, standardowe wydanie z filmem w wersji 2D, standardowe wydanie dwu płytowe z filmem w wersji 2D oraz 3D a także wydanie w kolekcjonerskim Futurepacku z filmem w wersji 2D i 3D. Bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy to angielski Dolby Atmos 7.1 (lub Dolby TrueHD 7.1) oczywiście wraz z wydaniem dostajemy polskiego lektora DD 5.1 (Piotr Borowiec) i polskie napisy.

Studio Warner Bros.
Czas trwania 1:54:28
Format obrazu 2.35:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski Dolby Atmos 7.1, / Angielski Dolby TrueHD 7.1
Dolby Digital 5.1 polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Premiera Blu-Ray w Polsce 02.10.2015
Region A-B-C

dodatkiDodatków w sumie jest około 32 minuty, nie jest to jakaś ogromna ilość. Dodatki są w języku angielskim z polskimi napisami.

  • Komentarz reżysera Brada Peytona
  • San Andreas: Prawdziwa linia uskoku
  • Dwayne ”The Rock” Johnson na ratunek
  • Skale siły trzęsień ziemi
  • Sceny niewykorzystane
  • Gagi z planu
  • Popisy kaskaderskie
  • Sceny niewykorzystane z komentarzem reżysera filmu- Brada Peytona

4

Obraz”San Andreas” na nośnikach Blu-Ray oraz Blu-Ray 3D prezentuje się znakomicie, zarówno obraz 2D jak i 3D jest świetny!

Obraz Blu-Ray 2D: ”San Andreas” na Blu-Ray został wydany ze średnim kodowaniem video bitrate 1080p AVC 24 Mbps. Jakość obrazu jest prawie cały czas stabilna, wahania kontrastu czy utraty szczegółowości jasności, bieli czy szarości tutaj nie uświadczymy. Czerń jak i jej odcienie są znakomite, wysoka klarowność oraz detale to ją charakteryzuje. Obraz jest ostry, klarowny z bardzo dobrym oddaniem szczegółowości elementów otoczenia, twarzy bohaterów. Najbardziej jest to widoczny gdy są ujęcie zbliżeniowe na wspomniane wyżej twarze naszych bohaterów, widzimy wtedy najmniejsze detale jak nawet jednodniowy zarost The Rocka. Gama kolorów wydaje się być rozbieżna, w paru sekwencjach w filmie obraz wydaje się być pozbawiony mocno nasyconych kolorów i traci minimalnie na ostrości, zauważalne jest wtedy piaskowanie się obrazu, nie jest tych sekwencji dużo, ale się pojawiają. Podczas emisji nie miałem okazji zobaczyć kardynalnych spadków jakościowych/artefaktów, obraz wygląda świetnie!

9,5
Ocena dotyczy jakości obrazu z Blu-Ray 2D

Obraz Blu-Ray 3D:”San Andreas” nie był kręcony natywnymi kamerami 3D, został przekonwertowany do trójwymiaru w trakcie post produkcji. Jeśli chodzi o jakość i czystość obrazu to prezentuje się podobnie jak w przypadku filmu w wersji 2D. Głębia ekranu jest częsta i bardzo widoczna, jest mnóstwo sekwencji gdzie widzimy wyróżniające się elementy i dają nam one poczucie wirtualnej przestrzeni, szczególnie jest to widoczne podczas scen z kataklizmem w roli głównej czy podczas akcji ratowniczych naszego głównego bohatera. Podczas tych wielu scen jest także wiele sekwencji gdzie różne elementy lecą prosto na widza, lub też konkretny przedmiot czy ręka bohatera znacząco wychodzi poza ekran i zmierza prosto na nas. Muszę przyznać iż więcej frajdy dał mi film w 3D i taką wersją również wam polecam.

8,5
Ocena dotyczy jakości obrazu z wydania Blu-Ray 3D

san_andreas_4_mały

san_andreas_5_mały

Dźwięk Bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem Blu-Ray filmu ”San Andreas” to angielski Dolby Atmos 7.1 / Dolby TruHD 7.1 i ścieżka ta nie zawodzi!

Moja subiektywna ocena będzie dotyczyła jakości ścieżki Dolby TruHD 7.1, nie mam jeszcze do dyspozycji sprzętu pod system Dolby Atmos. Ścieżka Dolby TruHD 7.1 jest referencyjna, charakteryzuje się najwyższą jakością, czystością. Tak jak wcześniej pisałem, w filmie sekwencji akcji jest sporo, wtedy następują kulminacja pokazu dźwiękowej mocy, sub da popalić sąsiadom to wam gwarantuje, pracuje bardzo dobrze, momentami atakuje nas bardzo agresywnie by po chwili w spokojniejszej scenie wydobyć z siebie niskie tonacje. Głośniki boczne i tylne dają bardzo szczegółowe dźwięki i potęgują nasze doznana audio. Dialog nie jest zagubiony, jest bardzo dobrze zbalansowany. Ścieżka dźwiękowa jest celująca i z pewnością może nam służyć do prezentacji jakości audio z formatu Blu-Ray naszym znajomym.

10

werdykt

Jeżeli ktoś wyszedł z kina usatysfakcjonowany to film powinien zdecydowanie zakupić na Blu-Ray.

Film ”San Andreas” nie jest pozbawiony wad natomiast to całkiem dobry akcyjniak na zimowy wieczór. Świetna jakość obrazu 2D/3D czy referencyjna ścieżka dźwiękowa, to argumenty przemawiające za zakupem filmu, dlatego film pozostaje w mojej kolekcji!

[buybox-widget category=”movie” name=”San Andreas” info=”Brad Peyton”]