Recenzje Blu-Ray

”Nocny Pościg” Blu-Ray – Recenzja

”Nocny Pościg” – Recenzja wydania Blu-Ray!

O filmie

O filmie: ”Nocny Pościg” (Run All Night) to film w reżyserii Hiszpana Jaume’a Collet-Serry (reżyser filmów: ”Tożsamość”, ”Non-Stop”). W głównych rolach możemy zobaczyć znakomitych aktorów, w szczególności dotyczy to Liam’a Neeson’a oraz Ed’a Harris’a, asystować im będą Joel Kinnaman, Boyd Holbrook, Bruce McGill, Vincent D’Onofrio, Genesis Rodriguez, Common. Scenariusz napisał Brad Ingelsby, film w polskich kinach mogliśmy oglądać od 17 kwietnia 2015 roku.

PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION.
foto: Warner Bros. / polski wydawca Blu-Ray: Galapagos

Fabuła: Jimmy Conlon (Liam Neeson) to podstarzały były płatny zabójca, który był na usługach irlandzkiej mafii, zabił mnóstwo ludzi natomiast nigdy nie został schwytany i nie odpowiedział za swoje czyny przed sądem. Aktualnie Jimmy praktycznie co dzień upija się do nieprzytomności, w razie jakichkolwiek problemów może liczyć na swojego byłego szefa, którego zna od dzieciństwa Shawn’a Magueire’a (Ed Harris). Pewnego razu sprawy się poważnie komplikują i Jimmy oraz Shawn po raz pierwszy staną na przeciwko siebie i stoczą walkę na śmierć i życie…

foto: Warner Bros. / polski wydawca Blu-Ray: Galapagos
foto: Warner Bros. / polski wydawca Blu-Ray: Galapagos

Ocena filmu: Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy, w filmie jest całkiem sporo pościgów, strzelanin czy walki wręcz, sceny są całkiem dobrze zrealizowane i wyglądają autentycznie natomiast nie wyróżniają się niczym nowatorskim. Kreacje aktorskie są naprawdę dobre, Liam oraz Ed ciągną film do przodu, reszta obsady nie odstaję. Podobały mi się odwzorowane relację między bohaterami a w szczególności wątek ojciec-syn zgrabnie włączony w film sensacyjny co rzadko się zdarza w przypadku tego filmowego gatunku. Film warto zobaczyć.

7

”To był jeden z najlepszych scenariuszy, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Był niesłychanie wyrazisty. Centralny motyw grzechów ojców, które powracają, aby prześladować ich synów, działał na wyobraźnię, a wszyscy bohaterowie mieli bogate osobowości” -powiedział reżyser filmu- Jaume Collet-Serra.

Średnia ocena filmu w przypadku portali filmowych prezentuje się następująco:

  • filmweb.pl – 6,5
  • imdb.com – 6,6

”Film zarobił na całym świecie 65 milionów dolarów, został dobrze przyjęty przez widzów i krytyków filmowych.”

o wydaniuWydawcą na polski rynek filmu ”Nocny Pościg” jest Galapagos, film został wydany w standardowym pudełku na jednej płycie Blu-Ray. Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową to otrzymujemy bezstratny angielski DTS-HD Master 7.1, w przypadku polskiego lektora Dolby Digital 5.1, polskie napisy także zawarte w wydaniu.

nocny poscig blu ray
Okładka polskiego wydania na Blu-Ray.
Studio Warner Bros.
Czas trwania 1:54:21
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS-HD Master 7.1,
Dolby Digital 5.1 polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Premiera Blu-Ray w Polsce 21.08.2015
Region A-B-C

dodatkiMateriałów dodatkowych w wydaniu na nośnikach Blu-Ray jest skromna ilość. W sumie jest to około 33 minuty:

  • Całonocna strzelanina: ok. 10 minut
  • Liam Neeson w ciągłej gotowości: ok. 6 minut
  • Sceny usunięte: ok. 16 minut

4Polskie wydanie ma taką samą ilość dodatków jak wydanie z USA czy z wielkiej Brytanii.

ObrazŚredni bitrate 1080p AVC wynosi 28 mbps. Film praktycznie od samego początku do końca dzieję się w nocy, także głównie będziemy obserwować żywe kolory na tle nocnej czerni. Czerń jest akceptowalna, można się czasem do niej przyczepić. Odwzorowanie szczegółów w ciemnych sekwencjach jest dobre, na drugim planie widzimy wyraźnie różnego rodzaju elementy czy postacie. Rozdzielczość jest wysokiej jakości, w przypadku szerokich kadrów obraz jest całkiem szczegółowy. Kolory są stonowane i surowe, co daję całkiem ciekawy klimat filmu, ukazuję mroczne, deszczowe miasto. Jakość video nie jest idealne, można do kilka rzeczy się przyczepić natomiast nie jest to aż nadto zły jakościowo obraz w wydaniu Blu-Ray.

8,5

DźwiękBezstratny angielski DTS-HD Master 7.1 wykonuje dobrą robotę. Dialog jest dobrze wkomponowany w całość, jest przejrzysty i autentycznie odwzorowany. Prezentacja dźwiękowa jest dobrze wyważona, często angażująca nasz cały system kina domowego. Sceny akcji świetnie wypełniają nasz pokój dźwiękami z każdego głośnika, subwoofer jest często aktywny i odtwarza szeroką gammę basów, od niskich tonacji po wysokie. Do idealnej ścieżki czegoś brakuje, co nie zmienia faktu iż ścieżka jest świetnie zrealizowana.

9,5

werdykt”Nocny Pościg” (Run all Night) to dobry film sensacyjny ze świetnym wątkiem dramatu ukazujący relacje między ojcem a synem. Produkcję się ogląda przyjemnie i czas poświęcony filmowi nie można uznać za stracony. W wydaniu można się przyczepić do małej ilości dodatków oraz przyzwoitej jak na dzisiejszej standardy jakości obrazu. Jeśli ktoś już oglądał film to warto zatrzymać go w kolekcji natomiast jeśli ktoś jeszcze filmu nie miał przyjemności zobaczyć, warto przez kupnem w ciemno go wypożyczyć i zdecydować czy przypadł nam do gustu.

Najtaniej film ”Nocny Pościg” na Blu-Ray można zakupić w sklepie internetowym cdp.pl, z wysyłką wychodzi 84,99 zł – link do sklepu.