Recenzje Blu-Ray

Mission: Impossible – Rogue Nation | blu ray recenzja

Recenzja blu ray filmu ”Mission: Impossible – Rogue Nation”

O filmie

O filmie: Reżyserem najnowszej misji niemożliwej jest Christopher McQuarrie (Jack Reacher: Jednym strzałem) napisał on także scenariusz do filmu. W rolach głównych zobaczymy ”starą” obsadę oraz nowe twarze, w filmie wystąpili: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, Simon McBurney. W polskich kinach film ”Mission: Impossible – Rogue Nation” mogliśmy oglądać od 7 sierpnia 2015 roku.

mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_10Fabuła: Ethan Hawke (Tom Cruise) wraz ze swoją ekipą agentów tym razem zmierzy się z organizacją przestępczą Syndykat…

mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_9Ocena filmu: Najnowsza misja niemożliwa trzyma poziom poprzednich części, jest niezła rozpierducha z trzymającym się kupy scenariuszem, kilka sekwencji akcji naprawdę dobrze zrealizowanych no i ten niemożliwy Tom, co ten gościu wyprawia bez kaskaderów… to trzeba zobaczyć 🙂

7

o wydaniuFilm ”Mission: Impossible – Rogue Nation” w Polsce został wydany przez Impterial-CinePix.

Wydanie jest na jednej płytce blu ray. Najwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy z wydaniem to Dolby Atmos lub Dolby TrueHD 7.1. Oczywiście z wydaniem filmu na blu ray otrzymujemy polskiego lektora oraz polskie napisy.

Studio Paramount Pictures
Czas trwania 2:11:33
Format obrazu 16:9 – 2.39:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski Dolby Atmos 7.1 / Dolby TrueHD 7.1
DD 5.1 Audio – polski (lektor) i inne.
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial CinePix
Premiera Blu-Ray w Polsce 09.12.2015
Region A-B-C
mission impossible rogue nation
”Mission: Impossible – Rogue Nation” polska okładka blu ray, dystrybucja – Imperial-CinePix.

Warto wspomnieć iż wydanie zagraniczne filmu (np. czeskie lub brytyjskie) zostało wydane z bonusową płytą blu-ray z dodatkami!

dodatkiJeśli chodzi o zawartość w dodatki wydania Blu-Ray filmu ”Mission: Impossible- Rogue Nation” to jest ich w sumie około 49 minut, dodatki są dostępne z angielską ścieżką audio oraz z polskimi napisami.

  • Reportaże z planu: Lightning the Fuse, Cruise Control, Heroes, Cruising Altitude, Mission: Immersible, Sand Theft Auto, The Missions Continue
  • Komentarze: Tom Cruise oraz reżyser filmu- Christopher McQuarrie

5

Obraz

Format obrazu filmu ”Mission: Impossible Rogue Nation” na nośniku Blu-Ray wynosi 2.39:1 – 16:9. Średnie kodowanie AVC video bitrate wynosi ok. 25 Mbps.

Przez większą cześć seansu jakość obrazu jest bardzo szczegółowa i celująca, natomiast występują sekwencję gdzie obraz traci dużo na jakości- występuję silne ziarno oraz krawędzie i tekstury obiektów są co najmniej niezadowalające. Kolorystyka jest szeroka i bardzo żywa, świetnie to widać podczas scen w bardziej egzotycznych miejscach w filmie. Poziomy czerni są głębokie i fajnie uwydatniają jakość szczegółów zawartych w nich elementów. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakiś rażących spadków jakościowych. Przez większość część seansu mamy do czynienia ze świetną jakością obrazu w której szczególnie żywsza kolorystyka jest naprawdę imponująca i sceny z jej udziałem wartę są ponownego obejrzenia.

8,5

mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_8 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_7 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_6 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_5 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_4 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_3 mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_2mission_impossible_rogue_nation_bluray_mały_1

DźwiękBezstratna ścieżka dźwiękowa Dolby TrueHD 7.1 występuje ze średnim kodowanie bitrate ok. 5 Mbps.

W filmie jest mnóstwo świetnie zrealizowanych scen dźwiękowych w których nasze kino domowe pokazuje swoje prawdziwe oblicze! Początkowa sekwencja z Herculesem C130 w roli głównej, czy długim pościgu samochodowym/motocyklowym to jest to czego oczekujemy od dobrze wydanych filmów pod pryzmatem ścieżki dźwiękowej. Między innymi w wyżej wymienionych scenach głośniki surround pracują zaskakująco dobrze, sub także pokazuje swoją siłę. Dialog nie jest zagubiony- jest mocny i precyzyjny, słyszymy go głównie z naszych przednich kolumn. Świetna ścieżka audio, z pewnością jedna z najlepszych z roku 2015, każdy fan Blu-Ray musi ją sprawdzić na swoim sprzęcie!

10-10

werdyktMission Impossible Rogue Nation wydany na Blu-Ray został całkiem nieźle, solidna jakość obrazu oraz celująca jakość dźwięku to ogromny plus tego wydania.

Film to świetna produkcja wypełniona po brzegi sekwencjami akcji które się ogląda bardzo przyjemnie! Film wart obejrzenia i posłuchania tej świetnej ścieżku Dolby TrueHD 7.1 która jest mega dobra, polecam!

[buybox-widget category=”movie” name=”rouge nation” info=”Christopher McQuarrie”]