Recenzje Blu-Ray

”Marsjanin” blu ray recenzja

Recenzja wydania blu ray filmu ”Marsjanin”

O filmieMarsjanin” (The Martian) to film w reżyserii Ridley’a Scott’a (Obcy, Gladiator, Prometeusz), scenariusz do filmu napisał Drew Goddard (Daredevil). Film został obsadzony bardzo mocną obsadą aktorską, rola główna przypadła Matt’woi Damon’owi w pozostałych rolach wystąpili: Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Pena, Sean Bean, Kate Mara. Chiwetel Ejiofor, Sebastian Stan, Aksel Hennie. W polskich kinach ”Marsjanin” był grany od 2 października 2015 roku.

marsjanin_bluray_screenshot_maly_1Zarys fabularny w skrócie prezentuje się następująco, po awaryjnej ucieczce z Marsa grupy ekspedycyjnej jeden z kosmonautów zostaje uznany za martwego, wkrótce po tym okazuję się iż ów ”martwy kosmonauta” jest żywy i pozostaje sam sobie na Marsie…

marsjanin_bluray_screenshot_maly_2Wydawałoby by się iż film będzie bardzo nudny jednak to nie prawda, świetna kreacja aktorska Matta Damona (nominacja do Oscara zasłużona) i świetnie wplecione wątki komediowe w całą gehennę naszego głównego bohatera, także podczas seansu się nie nudzimy :D. Technicznie film bardzo dobrze zrealizowany, piękne zdjęcia i bardzo realistyczne odtworzenie czerwonej planety. Jedno co mi się nie podobało to za bardzo przewidywalny scenariusz oraz wątki hołdujące amerykanów na wyżyny ich moralności, rzygać się chce…

8,5

o wydaniuMamy do wyboru podajże dwa wydania filmu ”Marsjanin” na blu ray, standardowe wydanie w amarayu z jedną płytką blu ray z filmem w wersji 2D oraz kolekcjonerskie wydanie w steelbooku z dwoma płytkami blu ray (film w wersji 2D oraz 3D).

Najwyższa jakość dźwięku otrzymana z wydaniem blu ray filmu ”Marsjanin” to bezstratny angielski DTS-HD Master 7.1, otrzymujemy także polskiego lektora (DD 5.1) oraz polskie napisy do wyboru. Format obrazu to 2:40:1 (16:9).

Studio 20th Century Fox
Czas trwania 2:21:37
Format obrazu 2:40:1 (16:9)
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS-HD Master 7.1,
DD 5.1 Audio – polski (lektor)i inne.
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial CinePix
Premiera Blu-Ray w Polsce 19.02.2016
Region A-B-C
marsjanin blu ray
Okładka blu ray filmu ”Marsjanin” (wydanie na jednej płycie blu ray)
Marsjanin steelbook blu ray
Okładka steelbook’a blu ray filmu ”Marsjanin” (wydanie na dwóch płytach blu ray)
dodatki
dodatki

Wraz z wydanie blu ray filmu ”Marsjanin” otrzymujemy szereg dodatków jak poniżej, dodatki są dostępne z polskimi napisami z oryginalną ścieżką dźwiękową (angielską):

  • Sygnał nawiązany: scenariusz i reżyseria
  • Na Marsie: casting i kostiumy Gagi
  • Ares III: pożegnanie Silny charakter
  • Ares: nasza największa przygoda
  • Pozostaw swój znak
  • Sprowadźcie go do domu
  • Galeria

Dodatki w sumie trwają około 62 minuty, co jest całkiem przyzwoitą ilością.

6

ObrazŚrednie kodowanie obrazu AVC video bitrate wynosi 27 Mbps. Format obrazu wydania blu ray filmu ”Marsjanin” to 2:40:1 (16:9).

Odwzorowanie czerwonej planety jest na najwyższym poziomie, ciekawy filmowy filtr uwydatniający czerwień/pomarańcz potęguje ten efekt. Czystość obrazu jest celująca, szczególnie to widać podczas szerokich widoków które są rewelacyjne i są wizualną ucztą dla naszych oczu, naprawdę rewelacja.

Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć nawet minimalnych spadków jakościowych, prezentacja video jest perfekcyjna i zasługuje na najwyższą ocenę.

10

Dźwięk

Najwyższa bezstratna jakość dźwięku w wydaniu to angielski DTS HD Master 7.1 charakteryzujący się średnim kodowaniem bitrate 5 Mbps.

Dialog dominuje w głównej mierze na naszych frontowych panelach. Świetnie odwzorowanie różnego rodzaju warunków atmosferycznych podczas których nasze głośniki oraz sub dają czadu i funkcjonują naprawdę świetnie. W niektórych sekwencjach czujemy się jakby nasz salon był właśnie centrum akcji filmu. Podczas oglądania nie usłyszałem żadnych spadków, zgrzytów jakościowych, ścieżka audio jest rewelacyjna i referencyjna.

10

Chciałbym również wspomnieć o świetnej i odważnej ścieżce dźwiękowej, szczególnie zapadła mi w ucho piosenka zatytułowana ”Starman” autorstwa davida bowiego.

werdykt”Marsjanin” to jak dla mnie pozytywne filmowe zaskoczenie zeszłego roku, po ostatnich wpadkach Ridleya Scotta nie spodziewałem się że zrobi aż tak dobry film.

Wydanie Blu-Ray pod względem obrazu/dźwięku palce lizać, ilość dodatków jest zadowalająca, fani formatu Blu-Ray zdecydowanie powinni film nabyć jak i również fani dobrego kina!

warto również film zobaczyć z ciekawości czy postać grana przez Sean’a bean’a dotrwa do końca filmu!

[buybox-widget category=”movie” name=”marsjanin” info=”ridley scott”]

Zachęcam także do sprawdzenia naszych pozostałych recenzji blu ray oraz filmów, tutaj link – recenzje.