Recenzje Blu-Ray

Mad Max: Na drodze gniewu | Recenzja Blu-Ray 2D/3D

Recenzja rewelacyjnego filmu ”Mad Max: Na drodze gniewu” wydanego na nośniki Blu-Ray oraz Blu-Ray 3D.

O filmie

Genialny George Miller po swojej krótkie przygodzie z animacjami (Tupot Małych Stóp 1 oraz 2) powraca do swojej franczyzy, czyli Mad Maxa który zaniósł go na sam szczyt jednych z najlepszych reżyserów 20 wieku. George Miller wyreżyserował cały film ”Mad Max: Na drodze gniewu”, napisał on również scenariusz wraz z Nickiem Lathourisem, Brendanem McCarthym. Tytułową postać Maxa zagrał brytyjski aktor Tom Hardy w pozostałych rolach wystąpili: Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays Byrn, Josh Helman, Nathan Jones, Zoe Kravitz, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Abbey Lee, Courtney Eaton. W polskich kinach film ”Mad Max: Na drodze gniewu” (Mad Max: Fury Road) mogliśmy oglądać od 22 maja 2015 roku.

Tylko 20% efektów specjalnych zostało wygenerowanych komputerowo.

mad_max_screen_mały_1Scenariusz do tej produkcji jest bardzo prosty, Max (Tom Hardy) dołącza do grupy uciekinierek z Cytadeli, grupą przewodzi Furiousa (Charlize Theron), Wieczny Joe zrobi wszystko aby żywcem schwytać uciekinierki, większość z nich to jego najcenniejszy skarb- jego piękne żony. Akcja dzieję się w post apokaliptycznym świecie w którym rządzą samochodowe gangi.

480 godzin – tyle właśnie trwał cały nagrany materiał, ostateczna wersja filmu trwa 120 minut.

mad_max_screen_mały_2”Mad Max: Na Drodze Gniewu” to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w tym roku.

Film to praktycznie jeden wielki pościg w którym niemalże przez cały seans mamy znakomitą akcję, bodajże tylko 2-3 razy mamy chwile spokoju gdzie możemy sięgnąć po coś do picia czy jedzenia. Świetnie wykreowany świat, postacie z krwi i kości (szczególnie Furiousa) można się przyczepić iż za mało w filmie o Mad Maxie jest tytułowego bohatera. Soundtrack w tym filmie jest niesamowity, jest jego pełno (nie jest przesadzony) natomiast świetnie dodaje pikanterii całej produkcji. Warto również wspomnieć iż w filmie jest bardzo mało efektów specjalnych, większość scen było kręcone z autentycznymi samochodami i z kaskaderami którzy trzeba przyznać wykonali kawał dobrej roboty.

9,5

Na potrzeby filmu nagrano około 300 scen kaskaderskich, ani jedna z nich nie była generowana komputerowo.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, średnia ocen z największych portali filmowych wygląda następująco:

 • filmweb.pl —-> 7,4
 • imdb.com —–> 8,3

mad_max_screen_mały_3

o wydaniu

Film ”Mad Max: Na drodze gniewu” został wydany przez Galapagos, do dyspozycji mamy kilka wydań o których napisze poniżej.

Najwyższą jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem to Dolby Atmos 7.1 lub Dolbu TrueHD 7.1, każda z nich po angielsku, oczywiście w naszym rodzimym wydaniu dostajemy polskie napisy oraz polskiego lektora Dolby Digital 5.1 (czyta Piotr Borowiec).

Studio Warner Bros.
Czas trwania 120 minut
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski Dolby Atmos 7.1, / Angielski Dolby TrueHD 7.1
Dolby Digital 5.1 polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Premiera Blu-Ray w Polsce 25.09.2015
Region A-B-C

 

Mad Max na drodze gniewu - wydanie Blu Ray
Wydanie jedno płytowe z filmem w wersji 2D
mad max na drodze gniewu blu ray 3d
Wydanie dwu płytowe z filmem w wersji 2D oraz 3D
Mad-Max-Na-drodze-gniewu-Blu-ray-limitowana-edycja-z-komiksem_George-Miller
Wydanie jedno płytowe z filmem w wersji 2D oraz komiksem ”Mad Max: Fury Road”
max_max_na_drodze_gniewu_bluray_futurepak
Wydanie dwu płytowe z filmem w wersji 2D oraz 3D w kolekcjonerskim futurepack’u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dodatki

Dodatków w wydaniu jest całkiem solidna ilość i naprawdę warto je obejrzeć. Możemy je zobaczyć po angielsku z Dolby Digital 2.0, do dyspozycji mamy polskie napisy. W sumie dodatków jest około 91 minut oraz około 3 minuty scen usuniętych.

 • Filmowanie ”na drodze gniewu”.
 • Mad Max: Furia na czterech kółkach.
 • Uliczni wojownicy: Max i Furiosa.
 • Sprzęt z ”Wasteland”.
 • Pięć Żon.
 • Na drodze gniewu: Kolizje i zniszczenia.
 • Jestem ”Milker”.
 • Zamienić każde ziarno piasku.
 • Zróbmy to!

7

Obraz

Jakość obrazu w wydaniu na Blu-Ray 2D i 3D wygląda rewelacyjnie, pokaz mocy formatu Blu-Ray!

Obraz Blu-Ray 2D: Średnie kodowanie obrazu AVC 1080p bitrate wynosi ok. 26 Mbps. Jakość obrazu jest najwyższej klasy, krystalicznie czysty, ostry i bardzo szczegółowy jeśli chodzi o elementy zarówno pierwszego planu jak i drugiego. Czerń jest mocna natomiast cienie oddają wysoką szczegółowość poszczególnych elementów. Obraz potęguje charakterystyczne kolory piasku na pustyni którego jest pełno w filmie. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych czy artefaktów. W tym przypadku obraz jest najwyższych lotów, śmiało może służyć jako demo dysk, film na prawdę pokazuję moc formatu Blu-Ray.

10
Ocena obrazu Blu-Ray 2D

Obraz Blu-Ray 3D: Film ”Mad Max: Na drodze gniewu” nie był nagrywany natywnymi kamerami 3D, został przekonwertowany w trakcie post-produkcji. Jakość obrazu jest znakomita, prezentuję się równie dobrze jak obraz na płycie Blu-Ray 2D. Głębia w tym filmie jest świetna, szczególnie to widać pośród wspaniałych zdjęć pościgów samochodów, występuje dużo fajnych efektów 3D jak elementy lecące prosto na widza czy przedmioty dryfująca na drugim planie, sekwencji z tymi efektami jest sporo! Film zdecydowanie dla fanów filmów trójwymiarowych jak i dla tych którzy jeszcze do 3D się nie przekonali, ta produkcja to światełko w tunelu dla formatu trójwymiarowego. Film w 3D oglądało mi się lepiej, moim zdaniem daję dużo więcej frajdy i wizualnie daje lepsze wrażenia niż wersja 2D.

9,5
Ocena obrazu Blu-Ray 3D
 mad_max_screen_mały_7 mad_max_screen_mały_6 mad_max_screen_mały_5 mad_max_screen_mały_4 mad_max_screen_mały_8 mad_max_screen_mały_9 mad_max_screen_mały_10 mad_max_screen_mały_11 mad_max_screen_mały_12
DźwiękDolby TrueHD 7.1 na Blu-Ray z filmu ”Mad Max: Na Drodze gniewu” to istny sensacyjny musical dla naszych uszu!

Jeśli chodzi o ścieżką audio na ten czas nie mam okazji przetestować dobrodziejstwa Dolby Atmos 7.1, sprzęt pozwala mi na delektowania się Dolby TrueHD 7.1 która prezentuję się wyśmienicie i z pewnością jest to jakość dźwiękowa dysków demo. Ścieżka z szeroką gammą dźwięków, bardzo dynamiczna, najwyższej klarowności oraz czystości. Dialog jest silny i mocny, nie gubi się pośród dźwięków wycia silnika, świetnego soundtrack’a czy odgłosów strzelb i pistoletów, jest bardzo dobrze zbalansowany. Szczególnie gdy są sekwencję akcji (praktycznie cały film) ścieżka jest dosyć agresywna i bas naprawdę daje czadu, charakteryzuje się zarówno niskimi jak i wysokimi tonacjami, pracuje wzorowo, głośniki sorround atakują nas masą dźwięków i czujemy się jakbyśmy byli w samym sercu akcji. Najlepsza ścieżka audio jaką mogłem usłyszeć i delektować się podczas oglądania w tym roku, a może i nawet kiedykolwiek?

10

werdykt

”Mad Max: Na drodze gniewu” to jeden z najlepszych filmów bieżącego roku, który nie zwalnia tempa przez cały film, prawie cały seans to intensywny pościg, film ogląda się jednym tchem i po obejrzeniu na prawdę chce się do niego wrócić.

Film w wydaniu na Blu-Ray 2D oraz 3D prezentuję jakość obrazu oraz dźwięku najwyższych lotów także te wydania zdecydowanie warto mieć w swojej kolekcji filmów Blu-Ray i Blu-Ray 3D, bo jest co podziwiać!

[buybox-widget category=”movie” name=”mad max na drodze gniewu” info=”George Miller”]

Co za film, co za piękny film!

BONUS: George Miller w trakcie premiery kinowej filmu zapowiadał wydanie artystycznej wersji ”Mad Max: Na drodze gniewu” na formacie Blu-Ray, film miał być czarno-biały i nie miał zawierać ani jednego słowa, tylko soundtrack Junkie XL. Czy wydanie ujrzy światło dzienne? Tego nie wiemy, natomiast jeden z fanów zmontował zwiastun owego ”wydania”, trzeba przyznać zacnie mu to wyszło 🙂