Recenzje Blu-Ray

Kryptonim UNCLE | blu ray recenzja

Recenzja blu ray filmu pt. ”Kryptonim UNCLE”

O filmieO filmie:Kryptonim U.N.C.L.E.” (The Man From U.N.C.L.E.) wydany na blu ray to najnowszy film w reżyserii Guy’a Ritchie’go, reżysera takich hitów jak ”Przekręt” czy ”Porachunki”. W filmie w rolach głównych wystąpili: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki, Hugh Grant, Jared Harris, Luca Calvani, Sylvester Groth. Guy Ritchie wraz z Lionel’em Wigram’em napisali scenariusz do filmu. W polskich kinach film ”Kryptonim UNCLE” mogliśmy oglądać od 21 sierpnia 2015 roku.

kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_10Fabuła: Fabuła prezentuje się następująco, dwie agencje, CIA oraz KGB łączą swoje siły i biorą udział w tajnej operacji w której muszą przeciwstawić się tajemniczej organizacji przestępczej która chce sprzedać broń jądrową.

kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_9Ocena filmu: Widzowie lubiący styl Ritchie’go będą zadowoleni, mamy tutaj do czynienia z zabawą kadrami, dobrym scenariuszem z kilkoma przewrotnymi momentami, świetnym soundtrackiem i super grą aktorską, film mi się bardzo podobał.

8,5

Kryptonim uncle to hołd i pastisz filmów szpiegowskich z XX wieku!

o wydaniuFilm ”Kryptonim UNCLE” na blu ray został wydany przez Galapagos.

Najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem to angielski Dolby Atmos lub Dolby TrueHD 7.1. Oczywiście otrzymujemy także polskiego lektora oraz polskie napisy. Polskie wydanie jest na jednej płycie blu ray. Dokładna data polskiej premiery blu ray to 04.12.2015.

Studio Warner Bros.
Czas trwania 1:56:29 min.
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski Dolby Atmos 7.1, / Angielski Dolby TrueHD 7.1
Dolby Digital 5.1 polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Premiera Blu-Ray w Polsce 04.12.2015
Region A-B-C
KRYPTONIM UNCLE
”Kryptonim UNCLE” okładka blu ray polskiego wydania, dystrybucja na Polskę – Galapagos.

dodatkiNa płytce Blu-Ray wraz z filmem otrzymujemy także dodatki które są dostępne w języku angielskim z polskimi napisami. W sumie dodatki trwają około 35 minut.

  • Man the U.N.C.L.E.: Zobacz materiał o powstawaniu filmu, podróżach oraz zajrzyj z bliska za kulisy; Kreowanie szpiega:
  • Odtwarzanie kultowych lat 60.: muzyki, ubrań, designu samochodów… lata 60. zawsze były najfajniejszą epoką; Wyższa klasa bohatera; Motocykle Metisse: Odpowiednie i bardzo Brytyjskie; Nadzwyczajnie uzdolniony człowiek;
  • U.N.C.L.E.: Szpieg w skrócie

4

Obraz

Format obrazu w wydaniu na Blu-Ray to 16:9 – 2.40:1, średnie kodowanie obrazu AVC Video bitrate wynosi około 26 Mbps.

Obraz charakteryzuje się wysoką szczegółowością, ciekawą oprawą wizualną która świetnie oddaje nam klimat lat 60. Jakość detali w ciemniejszych scenach jest wysokich lotów oraz sama czerń jest bardzo dobrze odzwierciedlona. Jest kilka mniejszych wad jak słabsze teksturowanie. Ogólnie rzecz biorąc obraz wygląda bardzo dobrze, czuć klimacik lat 60 ubiegłego wieku jak napisałem wcześniej, podczas oglądania nie zauważyłem jakichkolwiek drastycznych spadków jakościowych.

9,5Średnie kodowanie AVC video bitrate wynosi ok. 26 Mbps, obraz wygląda bardzo dobrze, kolorystyka wydania świetnie oddaje klimat lat 60!

kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_8 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_7 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_6 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_5 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_4 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_3 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_2 kryptonim_uncle_bluray_screenshot_mały_1

DźwiękNajwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem Blu-Ray to Dolby Atmos / Dolby TrueHD 7.1.

Ze swojej strony napiszę coś na temat Dolby TrueHD 7.1 z racji tego iż do Dolby Atmos nie mam dostępu. Średnie kodowanie Dolby TrueHD 7.1 wynosi około 4,7 Mbps. Na początku chciałbym napisać na temat świetnie wkomponowanego soundtracku, który towarzyszy nam niemal przez cały film i ani przez chwile nam nie przeszkadza! Dialog nie gubi się podczas emisji, dobrze współgra z muzyką oraz innymi dźwiękami, jest precyzyjny. Kino domowe ma co robić, wszystkie głośniki atakują nas wystrzałami pistoletów, rykami silników samochodów lub też wyżej wspomnianym soundtrackiem. Jest kilka świetnych scen które warto posłuchać i wczuć się w plejadę dźwięków naszego domowego sprzętu audio.

9,5

werdyktSamo wydanie blu ray jest bardzo dobre jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu, kuleję trochę ilość dodatków. Jeśli chodzi o sam film, to nowe dzieło Guy’a Ritchie’go ogląda się wybornie, ze swojej strony mogę polecić te wydanie!
[buybox-widget category=”movie” name=”kryptonim u n c l e” info=”guy ritchie”]