Recenzje Blu-Ray

”Jurassic World” – Recenzja Blu-Ray 2D i 3D

Recenzja wydania Blu-Ray 2D/3D filmu pt. ”Jurassic World”.

O filmieKilka dobrych lat czekaliśmy na nowy Park Jurajski, na stanowisko reżysera najnowszego ”Jurassic World” został obsadzony Colin Trevorrow, napisał on także scenariusz wraz z Derek Connolly, Rick Jaffa, Amanda Silver. W filmie w rolach głównych wystąpili: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Irfan Lhan, Vincent D’Onofrio, Ty Simpkins, Nick Robinson, Jake Johnson i Omar Sy. W naszych rodzimych kinach film mogliśmy oglądać od 12 czerwca 2015 roku.

jurassic world 8_male

w światowym boxoffice film ”jurassic world” zarobił około 1,665 miliarda dolarów!

Nowy Park Jurajski funkcjonuje już od dłuższego czasu, ludziom już powoli ta atrakcja się nudzi, naukowcy wraz z panią z marketingu wpadają na genialny pomysł stworzenie nowego dinozaura, większego, straszniejszego, silniejszego… Plan wymyka się spod kontroli nowy zwierzak ucieka i zaczyna się jatka…

jurassic world 10_male

Keira Knightley w początkowej fazie produkcji filmu była brana pod uwagę do zagrania jednej z kluczowych ról.

Przyznam się że ”Jurassic World” był długo wyczekiwanym przeze mnie filmem…

Po zobaczeniu go w kinie był lekki niedosyt ale wyszedłem z sali w dobrym nastroju i byłem pewien że film kupie na Blu-Ray. Efekty specjalne na najwyższym poziomie, dinozaury wyglądają świetnie, dobrze dobrani aktorzy do poszczególnych ról, poza dwoma małolatami którzy zawsze gdy się pojawiali bardzo mnie irytowali, najlepiej by było gdyby wspomnianej dwójki w ogóle nie było… obawiałem się po zwiastunie wytresowanych dinozaurów, ale ten wątek został dobrze poprowadzony i wyjaśniony #bezspojlerów. Finalna walka to wisienka na torcie… Film polecam!

7,5

jurassic world 3_male

budżet filmu wynosił ”tylko” 150 mln dolarów.

Film został nieźle przyjęty przez kinomanów, poniżej średnia ocen portali filmowych jak imdb oraz filmweb.

  • filmweb.pl —> 6,7
  • imdb.com —> 7,2

o wydaniuPolskim wydawcą na rynek Blu-Ray i Blu-Ray 3D filmu ,,Jurassic World” jest Filmostrada.

Do wyboru mamy kilka wydań o których napiszę poniżej. Bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy z wydaniem to Angielski DTS-HD Master 7.1, z wydaniem dostajemy także polskie napisy oraz polskiego lektora (DTS 5.1 – czyta Piotr Ciunel)

Studio Universal Pictures
Czas trwania 2:04:21
Format obrazu 16:9 – 2.00:1 Univisium
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS HD Master 7.1,
DTS Audio – polski (lektor)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Filmostrada
Premiera Blu-Ray w Polsce 12.10.2015
Region A-B-C
jurassic-world-blu_ray_3D_2D
Polskie wydanie Blu-Ray oraz Blu-Ray 3D filmu ,,Jurassic World” – w wydaniu otrzymujemy dwie płytki Blu-Ray.
jurassic-world-blu_ray_3D_2D_koszulka
Polskie wydanie Blu-Ray oraz Blu-Ray 3D filmu ,,Jurassic World” – w wydaniu otrzymujemy dwie płytki Blu-Ray. W gratisie otrzymujemy oryginalną koszulkę z uniwersum Jurassic Park, koszulka w rozmiarze L.

Po sieci krąży także Steelbook (dwie płyty Blu-Ray z filmem w wersji 2D oraz 3D), łatwo można zauważyć iż nie ma polskiego wydania na jednej płycie Blu-Ray z filmem w wersji 2D.

dodatkiWraz z wydaniem otrzymujemy trochę dodatków, wszystkie materiały dodatkowe są z polskimi napisami oraz z angielską ścieżką audio.

  • Sceny niewykorzystane – ok. 6 minut
  • Wycieczka po Parku wraz z Chrisem i Colinem – ok. 9 minut
  • Witamy w Jurassic World – ok. 30 minut
  • Wędrówka dinozaurów – ok. 17 minut
  • Jurassic World: przepustka ”all-access” – ok. 10 minut
  • Centrum Innowacji, zwiedzanie z Chrisem Prattem – ok. 2 minuty

7

Obraz

Zarówno obraz z wydania Blu-Ray jak i z Blu-Ray 3D posiada dosyć rzadko spotykany format obrazu, mianowicie 2.00:1.

Obraz 2D: Średnie kodowanie obrazu 1080p AVC wynosi 24 Mbps, prezentacja obrazu jest znakomita, oddaje mnóstwo szczegółów, ujęcia zbliżeniowe czy to na dinozaura czy twarz Pratta oddają mnóstwo detali, krajobrazy są świetnie odwzorowane, paleta kolorów jest szeroka i dynamiczna, czerń jest głęboka, na bardzo wysokim poziomie. Momentami można dostrzec ziarno, natomiast ewidentnie widać iż ten efekt jest zamierzony. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych czy artefaktów, jakość obrazu z filmu w wersji 2D jest praktycznie idealna.

10-10
Ocena – jakość obrazu z filmu w wersji 2D

jurassic world 9_male

Obraz 3D: Na początku warto zaznaczyć iż film nie był kręcony kamerami 3D, zostało on przekonwertowany w czasie postprodukcji. Jeśli chodzi o jakość obrazu 3D to obraz prezentuje się znakomicie, podobnie jak z filmu w wersji 2D. Głębia ekranu jest ewidentna, obraz prezentuje ciekawą przestrzeń wirtualną dla widza, głównie za sprawą elementów/osób z pierwszego planu i drugiego. Niema za dużo efektów które wykraczają poza ekran lub czegoś lecącego prosto na widza, przyznam się szczerze że miałem ogromny niedosyt po seansie 3D, spodziewałem się masy efektów trójwymiarowych i się zawiodłem (liczyłem na efekty jak z Mad Max: Na drodze gniewu). Efekty się pojawiają, natomiast nie są one jakoś mocno eksploatowane pod trójwymiar. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych czy artefaktów.

8,5
Ocena – jakość obrazu z filmu w wersji 3D

jurassic world 7_male

jurassic world 6_male

jurassic world 5_male

jurassic world 4_male

jurassic world 2_male

jurassic world 1_maleDźwiękNajwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem Blu-Ray to angielski DTS-HD Master 7.1.

Jakość dźwięku prezentuje się idealnie podczas seansu. Dialog jest silny i wyraźny, nie gubi się podczas ścieżki audio. Głośniki surround w każdej sekwencji akcji mają masę roboty, a przy tym prezentują nadzwyczajną jakość i różnorodność dźwięków, subwoofer także od nich nie odbiega, jest bardzo agresywny i mocny a dodatkowo wydobywa z siebie szeroką gammę bassów. Ścieżka DTS HD Master 7.1 jest referencyjna, jedna z najlepszych z wydań Blu-Ray z tego roku, fani Dolby Atmos mogą czuć niedosyt ponieważ film był stworzony pod tą ścieżkę…

10

werdykt,,Jurassic World” to dobre odświeżenie franczyzy ”Jurassic Park”, film nie omieszkał popełnić kilku błędów ale także mógł momentami pozytywnie zaskoczyć (smaczkami z poprzednich części),

Wydanie Blu-Ray pod pryzmatem jakości obrazu (2D) oraz dźwięku prezentuje się perfekcyjnie, dodatków również jest całkiem sporo jak na dzisiejsze standardy. Trochę gorzej z filmem w wersji 3D (jeśli chodzi o efekty trójwymiarowe) ale to byłoby już zbyt idealne. Film zdecydowanie polecam, warto go mieć w swojej kolekcji ze względu jakości wydania (obraz/dźwięk/dodatki) oraz samego filmu który jest całkiem dobry.

[buybox-widget category=”movie” name=”jurassic world” info=”Colin Trevorrow”]