Recenzje Blu-Ray

Haker (Blackhat) – Recenzja Blu-Ray!

”Haker” – Recenzja wydania Blu Ray!

O filmie

Blackhat to film akcji z domieszką kryminału, opowiada o współpracy chińskich oraz amerykańskich służb specjalnych w celu zdemaskowania groźnego hakera który manipuleje wall street i elektrownie jądrowe. Fani kina Michaela Manna będą na pewno bardzo zadowoleni choć według mnie sam film minimalnie odstaje od poziomu tego reżysera. Na co trzeba zwrócić uwagę to z pewnością znakomicie odwzorowane strzelaniny które wyglądają bardzo naturalnie, film jest bardzo krwawy kiedy musi. Bardzo dobrze dobrany soundtrack i kilka zwrotów akcji, w sumie to do tych aspektów nas przyzwyczaił tak wielki reżyser jakim z pewnością jest Michael Mann. Dwa wielkie minusy to na pewno kiepski scenariusz i moim zdaniem kiepska gra aktorów pochodzących z Azji. 7

Reżyseria : Michael Mann

Scenariusz : Morgan Davis Foehl

Gatunek : Kryminał, Akcja

Produkcja : USA

Obsada :

Chris Hemsworth, Viola Davis, Leehom Wang, Wei Tang, Holt McCallany, Andy On, Ritchie Coster …

Poniżej średnia oceny z największych portali filmowcy, kolejno filmweb.pl oraz imdb.com, moim zdaniem nieznacznie zaniżona ocena filmu.

średnia ocena filmweb-pl - haker blackhat

średnia ocena imdb-com - haker blackhat

myślę że film został niedoceniony przez widzów.

o wydaniuWydawcą na Polski rynek filmu Haker (Blackhat) jest filmostrada, najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy to Angielski DTS-HD Master 5.1, jeśli chodzi o Polskiego lektora to DTS 5.1 (lektor- Radosław Popłonikowski). Oczywiście w raz z wydaniem otrzymujemy bardzo dużo napisów w tym nasze rodzime Polskie. Wydanie jest na jednej płycie Blu-Ray.

haker - blackhat - blu ray

Dystrybutor w Polsce : Filmostrada

Studio : Universal Pictures

Rok produkcji : 2015

Dostępny w sprzedaży : 21.05.2015

Czas trwania : 02:12:55

Aspect Ratio : 16:9 – 2.40:1 Anamorphic Scope [1080p / 23,976 fps / High Definition]

Region : A-B-C

Typ płyty: 43.92 GB Blu-Ray Disc (dwuwarstwowa)

dodatkiDodatków jest niewiele, w sumie blisko 30 minut. Dodatki są w języku angielskim z polskimi napisami.

3

ObrazŚrednie kodowanie video 1080p AVC bitrate to 28 Mbps. Prezentacja obrazu wygląda bardzo dobrze, widać mnóstwo szczegółów oraz mocne nasycenie kolorów. Ciemne sceny wyglądają świetnie, obraz jest z pewnym filtrem który nadaje dosyć specyficzny klimat wizualny filmowi. Podczas oglądania nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek artefaktów czy spadków jakościowych obrazu.

9,5Poniżej przedstawiam wam próbkę obrazu (po kliknięciu screeny otworzą się w fullhd)

blackhat blu ray 1blackhat blu ray 2blackhat blu ray 3

blackhat blu ray 4blackhat blu ray 5blackhat blu ray 6blackhat blu ray 7blackhat blu ray 8

DźwiękJakość dźwięku prezentuje się bardzo solidnie, najlepiej można to odczuć podczas scen akcji, bójek czy strzelanin dzięki którym nasz pokój kinowy wypełniony jest z każdej strony masą dźwięków, na plus bardzo dobrze wkomponowany soundtrack który przepływa bardzo często podczas seansu. Minus ścieżki audio to na pewno dialog w filmie, jest kilka scen gdzie wypowiedzi aktorów przeskakują z niskiego tonu na wysoki, nie jest to częste zjawisko. Również można odczuć że mowa aktorów azjatyckich wygląda dosyć sztucznie i można mieć wrażenie że ten dźwięk był dogrywany w post produkcji.

7,5

werdyktMyślę że Haker (Blackhat) na Blu-Ray w reżyserii Michaela Manna to film trochę nie doceniony przez kinomanów, nie jest aż taki zły jak to mówią nam oceny z portali filmowych. Wydanie Blu-Ray jest bardzo solidne jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku. Przez zakupem warto najpierw wypożyczyć film z wideoteki lub od znajomego i zobaczyć tą produkcję i później dopiero zdecydować czy chcemy zakupić ten film na Blu Ray.

[wpdevart_like_box profile_id=”1514995565441255″ connections=”6″ width=”300″ height=”250″ header=”0″ locale=”pl_PL”]