Recenzje Blu-Ray

Chappie Blu Ray – Recenzja wydania

Recenzja filmu ”Chappie” wydanego na nośnik Blu-Ray.

O filmie

Chappie” w reżyserii Neill’a Blomkamp’a (Dystryk 9, Elizjum) kręci się wokół policyjnego robota który zostaje obdarzony przez swojego stwórcę (Deon Wilson- Dev Patel) świadomością, która dopiero co się kształtuje. Deon niczym ojciec małego dziecko musi go wszystkiego nauczyć od samych podstaw rozpoczynając, Chappie wchłania treści bardzo szybko, w niepowołanych rękach mógłby zostać wykorzystany i ”nauczony” całkiem odmiennych rzeczy …

W filmie całkiem sporo się dzieje, jest dużo pościgów i strzelanin które są bardzo dobrze zrealizowane, występuje także wiele komediowych aspektów jak i dramatycznych, gdzie łezka słabszej osobie może polecieć.

”Chappie” to całkiem udany film który się ogląda przyjemnie, głównego bohatera robota- Chappi’ego od początku można polubić, robot nas często bawi a momentami wzrusza. Jeśli ktoś lubuje się w stylu filmowym reżysera Neill’a Blomkamp’a to tą produkcję zdecydowanie polecam.

7

Tytuł

”Chappie”

Fabuła Tytułowy bohater Chappie jest robotem z wszczepioną świadomością, Deon Wilson jak ojciec naucza go niczym malucha który przyszedł dopiero na świat. Wkrótce sprawy ulegają zmianie, Chappie zostaje pojmany przez gangsterów którzy chcą go wykorzystać w rabunkach i napadach.
Gatunek Akcja, Sci-Fi
Reżyseria Neill Blomkamp
Scenariusz Neill Blomlkamp, Terri Tatchell
Obsada Aktorska Sharlton Copley (głos- Chappie), Dev Patel (Deon Wilson), Ninja (Ninja), Yo-Landi Visser (Yolandi), Jose Pablo Cantillo (Yankie), Hugh Jackman (Vincent Moore), Sigourney Weaver (Michelle Bradley), Brandon Auret (Hippo)
Premiera Kinowa Polska 13 marca 2015

Premiera Kinowa Świat

4 marca 2015

Jak się prezentuje średnia ocena filmu ”Chappie” na przykładzie portali filmowych?

 • Portal filmweb.pl – 7,2
 • Portal imdb.com – 7,0

Film ”Chappie” przy budżecie ok. 49 mln $ zarobił na całym świecie ok. 104,50 mln $, całkiem solidny wynik!

o wydaniu

Dystrybutorem na polski rynek Blu-Ray filmu ”Chappie” jest Imperial-CinePix, najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy to bezstratny angielski DTS-HD Master 7,1. W przypadku polskiego lektora wraz z wydaniem dostajemy dźwięk Dolby Digital 5.1. Jak najbardziej są polskie napisy, wydanie jest na jednej płycie Blu-Ray.

chappie blu ray okładka PL

Studio Sony Pictures Home Entertainment
Czas trwania 116 minut
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio angielski DTS-HD Master 7.1Dolby Digital 5.1 polski (lektor Piotr Borowiec)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial-CinePix
Premiera Blu-Ray w Polsce 5.08.2015
Region A-B-C

dodatki

Dodatków jest całkiem sporo sumując wszystkie wychodzi około 80 minut (nie licząc galerii zdjęć)

 • Obsada aktorska opowiada o granych przez siebie postaciach
 • Alternatywne zakończenie
 • Chappie – nieco o robocie
 • Roboty i broń
 • Efekty specjalne – jak powstał robot Chappie
 • Realizacja filmu – reportaż
 • Robotyka
 • Johannesburg – prawdziwe miasto i fikcyjnie dodane plenery
 • Praca kaskaderów i efekty wizualne
 • Galeria obrazków

6

Obraz

Chappie na Blu-Ray został wyposażony w średnie kodowanie video bitrate 1080p AVC 23 Mbps które nie jest za wysokie i czasami jest to widoczne.

Na pierwszy rzut oka od razu można dojrzeć iż obraz ma ograniczoną kolorystykę która nadaje super klimacik miastu wypełnionego strachem i przestępstwami. Obraz jest szczegółowy w wysokiej jakości, efekty specjalne są bardzo dobrze zrealizowane, wyglądają realistycznie. Ciemne sekwencje także charakteryzują się silną szczegółowością i jakością. Jeśli chodzi o spadki jakościowe czy artefakty to miałem okazje zobaczyć właśnie parę artefaktów, możliwe że to wina kompresji która jest dosyć niska, ewentualnie wina mojego sprzętu. Natomiast w/w wady nie miały wpływy na jakoś solidne pogorszenie zabawy podczas oglądania tej produkcji.

9,5

 chappie min 1 chappie min 2 chappie min 3 chappie min 4 chappie min 5 chappie min 6 chappie min 7 chappie min 8

Dźwięk

Bezstratna ścieżka audio DTS-HD Master audio 7.1 prezentuje się świetnie, charakteryzuję się wysoką klarownością, dynamiką oraz bogatą ilością detali, cały system głośnikowy 7.1 funkcjonuje bardzo solidnie i żwawo. Wkomponowanie całego soundtracku zasługuje na uznanie i muszę pochwalić znakomity dobór kawałków do poszczególnych scen. Subwoofer ma co robić, ma bogaty bas oraz zakres od niskich do wysokich tonacji, w scenach batalistycznych jest wyborny. Dialog jest bardzo dobrze wplątany pośród szerokiej gammy dźwięków i ani przez moment nie jest zagubiony. Jakość ścieżki dźwiękowej zasługuje na uznanie oraz na prawię najwyższą notę, byłem bardzo zadowolony z jej prezentacji.

9,5

werdykt

Na pewno sam film ”Chappie” warto zobaczyć, film jest mieszanką gatunkową akcji, dramatu oraz komedii, dodatkowo film został świetnie wydany na nośnikach Blu-Ray i oglądanie go w tym formacie dają nam świetne doznania audio wizualne, w moim przypadku ten film na nośniku Blu-Ray pozostanie w mojej kolekcji. Z góry dziękuje za dotrwanie do końca czytania tej recenzji 🙂