Recenzje Blu-Ray

Birdman | Recenzja Blu-Ray!

Recenzja filmu ”Birdman” wydanego na Blu-Ray!

O filmie

Birdman” to film w reżyserii Alejandro Gonzalez’a Inarritu (reżyser takich hitów: ”Babel”, ”Amores Perror”, ”21 Gramów”). Film to połączenie komedii z dramatem, przedstawiający perypetie życiowe i zawodowe Riggan’a Thomson’a (Michael Keaton) który dawniej był filmową megagwiazdą grającą w kasowych hitach o komiksowym superbohaterze. Jego czas już dawno minął teraz aktor skupia się na wystawieniu własnej sztuki na Broadwayu w której gra główną rolę oraz jest jej reżyserem. Będzie musiał przeciwstawić się licznym przeciwnością losu oraz przede wszystkim, swojemu alter ego którą jest postać superbohatera którą niegdyś grał.

W produkcji jest mnóstwo aluzji, analogii oraz symboliki, dużo scen można interpretować na wiele sposobów jak choćby końcówka filmu. Ogromny plusem jest popis aktorski praktycznie całej obsady … a w szczególności Michael’a Keaton’a, Edward’a Norton’a, Emmy Stone i Zach’a Galifianakis’a. Niesamowicie klimatyczna muzyka (głównie bębny) oraz długie sekwencje w których aktorzy dają pokaz swoich umiejętności. Montaż, zdjęcia, scenariusz na najwyższym poziomie. Niesamowicie nowatorski film który warto zobaczyć, zdobycie aż czterech Oscarów mówi samo za siebie.

9,5

Sean penn otrzymał propozycję zagrania jednej z głównych ról, aktor odrzucił ofertę na rzecz filmu ”the gunman”

Tytuł Birdman
Gatunek Dramat, Komedia
Reżyseria Alejandro Gonzalez Inarritu
Scenariusz Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo
Obsada Aktorska Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan
Premiera Kinowa Polska 23 stycznia 2015
Premiera Kinowa Świat 27 sierpnia 2014
Premiera Blu-Ray w Polsce 19 czerwca 2015

 

Średnia ocena filmu ”Birdman” na dzień pisania recenzji:

  • Portal filmweb.pl – 7,2
  • Portal imdb.com – 7,9

o wydaniuDystrybutorem na format Blu-Ray filmu ”Birdman” jest Imperial-CinePix. Najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy to angielski DTS-HD Master 5.1, dostajemy także polskiego lektora Dolby Digital 5.1 (czyta Piotr Borowiec) i oczywiście polskie napisy. Wydanie filmu na Blu-Ray jest jedno płytowe.

birdman - blu ray
Okładka polskiego wydania na Blu-Ray filmu ”Birdman”
Studio 20th Century Fox
Czas trwania 01:59:17
Aspect Ratio 16:9 – 1.85:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio angielski DTS-HD Master 5.1Dolby Digital 5.1 polski (lektor Piotr Borowiec)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial-CinePix
Data wydania w Polsce 19.06.2015
Region A-B-C

dodatkiWszystkie dodatki występujące w wydaniu są z polskimi napisami oraz angielskim lektorem Dolby Digital 2.0:

  • Materiał o realizacji filmu, rozmowa z Michaelem Keatonem i Alejandro G. Inarritu. (ok. 14 minut)
  • Materiały wideo z planu (ok. 33 minuty)
  • Galeria obrazów z planu

3

Trzeba przyznać, liczba dodatków jest niewielka.

ObrazW przypadku Birdman’a na Blu-Ray średnie kodowanie obrazu 1080p AVC bitrate wynosi 35 Mbps. Kodowanie jest bardzo wysokie, obraz jest szczegółowy i czysty. Kolorystyka w produkcji jest pozbawiona jakichkolwiek jaskrawych, mocnych kolorów ze zrównoważonym nasyceniem. Czerń jest całkiem solidna z bardzo dobrą dynamiką, w odcieniach szarości można zauważać mnóstwo detali spośród scenografii. Nie miałem okazji zobaczyć żadnych spadków jakościowych oraz artefaktów czy innych bubli na ekranie.

9,5

Birdman blu ray 1 Birdman blu ray 2 Birdman blu ray 3 Birdman blu ray 4 Birdman blu ray 5 Birdman blu ray 6 Birdman blu ray 7 Birdman blu ray 8 Birdman blu ray 9 Birdman blu ray 10DźwiękJeśli chodzi dźwięk to najwyższa bezstratna ścieżka audio to angielski DTS-HD Master 5.1, który ma średni bitrate 4,2 Mbps. Muzyka występujący w filmie to głównie bębny które brzmią świetnie i są bardzo realistycznie nagrane! Znakomity balans między niskimi a wysokimi częstotliwościami, jakość Audio jest krystalicznie czysta i szczegółowa. Dialog nie gubi się, podczas rozmów bohaterów balansuje między głośnikami, jest dobrze wkomponowany w całą ścieżkę i odpowiednio potęgowany. Udźwiękowienie oddaje w całości klimat przekazanej historii w filmie.

9,5

werdyktBirdman” to nowatorski i wciągający film który zmusza widza do interpretacji niektórych surrealistycznych wątków. Film jest niezwykły pod niemal każdym względem. Tą produkcję zdecydowanie trzeba zobaczyć, tym bardziej na formacie Blu-Ray, gdzie nasze wydanie pod względem jakości obrazu i dźwięku jest bardzo dobre co tylko ulepszy nam seans. Film polecam wszystkim fanom dobrego kina (nie tego ”blockbuster’owego”) natomiast tym którzy już oglądali ten film i się on spodobał, to wydanie Blu-Ray trzeba po prostu nabyć 🙂

[buybox-widget category=”movie” name=”birdman” info=”alejandro gonzalez inarritu”]