Recenzje Blu-Ray

Avengers: Czas Ultrona | Blu Ray 2D/3D recenzja!

Recenzja wydania Blu-Ray (2D i 3D) filmu ”Avengers: Czas Ultrona”

Avengers Czas Ultrona - Blu Ray premiera

słowem wstępuFilm ”Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron) razem z ”Mad Max: Na Drodze Gniewu” (Mad Max: Fury Road) to przeze mnie najbardziej oczekiwane premiery na Blu-Ray drugiej połowy roku.

Akurat dzisiaj (16.09.2015) odwiedzając sklep saturn zakupiłem nowych Avengersów na Blu-Ray i 3D (chociaż premiera wydania zapowiadana jest na 18 września) Zachęcam do przeczytania recenzji.

O filmie

Reżyserem filmu ”Avengers: Czas Ultrona” (Avengers: Age of Ultron) tak jak w przypadku pierwszej części jest Joss Whedon, jest on również odpowiedzialny za scenariusz.

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd Hollywood! Z pierwszych Avengersów do ról komiksowych bohaterów powrócą: Robert Downey Jr. (Tony Stark aka Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Mark Ruffalo (Bruce Banner aha Hulk), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa), Jeremy Renner (Clint Barton aka Sokole Oko), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Chris Evans (Steve Rogers aka Kapitan Ameryka), Don Cheadle (James Rhodes aka War Machine) i wielu wielu innych 🙂 asystować im będą nowi bohaterowie tacy jak Scarlet Witch (grana przez Elizabeth Olsen) oraz Quicksilver (grany przez Aaron’a Taylor’a Jonhson’a), głównemu złoczyńcowi Ultronowi głosu użyczył James Spader. Polska premiera kinowa odbyła się dnia 7 maja roku 2015.

Avengers-Age-of-Ultron-obrazek1

”Film zarobił na całym świecie około 1.402.382.000 dolarów amerykańskich!”

Fabuła: W wyniku próby stworzenia idealnego systemu ochrony świata przez Tonyego Starka, powstaje nasz tytułowy bohater Ultron (James Spader) który jest całkowitym przeciwieństwem myśli geniuszu naukowca. Komiksowi herosi ponownie będą musieli połączyć siły i przeciwstawić się tym razem bardzo rozległemu i silnemu rywalowi z jego całą armią robotów.

”Scarlett Johansson podczas zdjęć do filmu była w ciąży, producent musiał zatrudnić aż trzy dublerki”

Avengers-Age-of-Ultron-obrazek2

Ocena filmu: ”Avengers: Czas Ultrona” jest moim zdaniem bardziej mroczny aniżeli pierwsza część, produkcja ma dużo plusów jakimi są świetnie dialogi z dużą ilością humoru, kilka epickich pojedynków do których należą bitka Hulka z Weroniką aka Iron Manem, początkowa potyczka w bazie Hydry, czy ostatnia batalia z Ultronem. Ogrom postaci wydawał się być niemożliwy do upchania w tak krótkim filmowym czasie natomiast Joss Whedon świetnie z tego wybrnął, reżyser spokojnie mógł zrezygnować z wątku miłosnego który jeśli tylko się pojawiał to film zwalniał znacznie tempo. Nasz główny antagonista Ultron, świetnie zagrany i jego czarny humor potrafi naprawdę rozbawić. Film ogląda się miło i przyjemnie, natomiast muszę przyznać jedynka podobała mi nieznacznie bardziej, ale i tak dwójka też rządzi!

8,5

Avengers-Age-of-Ultron-obrazek3

”O rolę postaci Scarlet Witch starała się Lindsay Lohan … na staraniu się skończyło”

”Avengers: Czas Ultrona” radzi sobie całkiem dobrze z krytyką na portalach filmowych, poniżej średnia ocen:

  • filmweb.pl —–> 7,5
  • imdb.com —–> 7,8

o wydaniuWydawcą na polski rynek Blu-Ray filmu ”Avengers: Czas Ultrona” jest Galapagos.

Będziemy mieli możliwość zakupu trzech wydań Blu-Ray, standardowe jedno płytowe wydanie z filmem w wersji 2D, dwu dyskowe wydanie z filmem w wersji 2D oraz 3D i kolekcjonerskie wydanie w steelbooku (dwie płyty, film 2D i 3D). Najwyższa bezstratna jakość audio jaką otrzymujemy to angielski DTS HD Master 7.1, fani polskiej ścieżki mogą się ”delektować” Dolby Digital 5.1 z polskim dubbingiem, oczywiście nasze rodzime napisy także są dostępne w wydaniu.

Avengers: Czas Ultrona - Blu Ray
Avengers: Czas Ultrona – Blu Ray
Avengers: Czas Ultrona - Blu Ray 3D
Avengers: Czas Ultrona – Blu Ray 3D i Blu-Ray
avengers-czas_ultrona_steelbook
Avengers: Czas Ultrona – wydanie kolekcjonerskie steelbook (Blu Ray + Blu Ray 3D)
Studio Marvel Studios
Czas trwania 141 minuty
Format obrazu 2.40:1 / 16:9
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS-HD Master 7.1,
Dolby Digital 5.1 polski (dubbing)
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Premiera Blu-Ray w Polsce 18.09.2015
Region A-B-C

dodatkiDodatków jest umiarkowana ilość (około 50 minut), są dosyć ciekawe, warto zobaczyć sceny niewykorzystane nad niektórymi można się zastanowić ”dlaczego ta scena nie pojawiła się w filmie?” oraz całkiem śmieszne gagi. Duży bonus to możliwość zobaczenia filmu z komentarzem audio reżysera Jossa Whedona.

  • Od wewnątrz: Tworzenie The Avengers: Age Of Ultron
  • Nieskończona szóstka
  • Globalna przygoda
  • Sceny usunięte i sceny rozszerzone (z komentarzem głosowym Joss’a Whedon’a)
  • Gagi podczas kręcenia filmu
  • Komentarz Audio reżysera filmu- Joss’a Whedon’a

6

ObrazFilm ”Avengers: Czas Ultrona” został wydany na Blu-Ray z proporcją obrazu 2.40:1, zarówno wersja 2D jak i 3D wygląda przyzwoicie!

W przypadku wersji 2D  obraz jest klarowny i czysty, oferuje widzowi solidne oddanie szczegółów. Zarówno zbliżenia jak i szerokie kadry prezentują wysoką wyżej wymienioną jakość. Są momenty gdzie obraz jest rozmyty, a CGI jest dosyć… kiepskie. Gamma kolorów jest szeroka i zróżnicowana podczas różnych sekwencji, czy to zimowych czy miasta prażonego promieniami słonecznymi. Czerń jest silna i głęboka z bardzo dobrym odwzorowaniem cieni. Jakości obrazu w wydaniu Blu-Ray jest przeważnie niemalże idealna natomiast są momenty takie jak napisałem powyżej gdzie obraz traci na jakości, jest duże rozmycie lub CGI wygląda lekko sztucznie…

8,5
Ocena jakości obrazu z płyty Blu-Ray (2D)

Film ”Avengers: Czas Ultrona” został przekonwertowany do formatu trójwymiarowego, nie jest to naturalnie kręcona produkcja od początku w 3D. Jeśli chodzi o jakość obrazu to wersja 3D jest równie dobra co wersja 2D (także występuje rozmycie i słabsze CGI). Efektów trójwymiarowych jest całkiem sporo, głębia jest solidna, najlepiej prezentują się sekwencje slow motion (szczególnie początkowy atak na bazę Hydry). Momentami jest duży niedosyt efektów, najbardziej jest to widoczne podczas ostatniej dużej bitwy gdzie nasza ekipa tłucze się z Ultronem i jego armią, ingerencja w obraz jest wtedy niewielka. Pierwsza część miała dużo lepsze efekty a warto przypomnieć iż owego czasu film także był konwertowany do 3D. Spodziewałem się lepszego wydania na Blu-Ray 3D natomiast nie zmienia to faktu iż jest to dobre wydanie, z którego oglądanie 3D może dać nam sporo frajdy.

7,5
Ocena jakości obrazu z płyty Blu-Ray (3D)

avengers-czas-ultrona-bluray-mała1 avengers-czas-ultrona-bluray-mała2 avengers-czas-ultrona-bluray-mała3 avengers-czas-ultrona-bluray-mała4 avengers-czas-ultrona-bluray-mała5 avengers-czas-ultrona-bluray-mała6 avengers-czas-ultrona-bluray-mała7 avengers-czas-ultrona-bluray-mała8 avengers-czas-ultrona-bluray-mała9 avengers-czas-ultrona-bluray-mała10

DźwiękNajwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy wraz z wydaniem to angielski DTS-HD Master 7.1 (czemu nie Dolby Atmos?).

Na początku chciałbym napisać iż ścieżka jest nieco wyciszona (Muzyka w menu jest dużo głośniejsza!), musiałem dorzucić trochę mocy na amplitunerze, myślałem że to wina sprzętu lecz potwierdziło się to, że jest to wina wydania (komentarze na innych stronach tematycznych).

Ścieżka jest mocna i precyzyjna, w filmie jest mnóstwo scen epickich które prezentują idealną jakość dźwięków jak np. Hulk vs. Iron Man, cała dosyć długa finalna scena, wtedy nasze kino domowe ma co robić i atakuje nas agresywnie dźwiękami z naszych głośników surround jak i szeroką tonacją basów z suba. Szczegółowość dźwięków jest bardzo wysoka, oglądając film słyszymy wszystko, stąpanie Hulka, wystrzały Iron Mana, strzały Legolasa tfu Hawkeye’a i wiele wiele innych. Pośród całej ścieżki, dialog jest rewelacyjnie wkomponowany. Są momenty (nawet jest ich sporo) gdy ścieżka jest zagubiona, bas jest zerowy, niektóre dźwięki są wyciszone lub niema ich wcale, jest to dokuczliwe podczas oglądania.

7

werdykt”Avengers: Czas Ultrona” to świetne kino akcji które ogląda się z zapartym tchem natomiast można mieć trochę żal do wydania na nośnikach Blu-Ray.

Obraz zarówno na Blu-Ray 2D jak i na 3D czasami traci na jakości, występuje rozmycie lub spadki szczegółowości efektów komputerowych, jest to widoczne i dokuczliwe. Tak samo jest z dźwiękiem który gubi bas lub poszczególne dźwięki, gwarantuje wam że łatwo idzie to wychwycić. Film jest bardzo dobry, Joss Whedon wykonał kawał dobrej roboty i prawie że utrzymał poziom jedynki, fani uniwersum MARVELa z pewnością muszą znaleźć miejsce dla tej pozycji w swojego kolekcji.

Najtaniej każde z wydań można zakupić w saturnie (link) oraz w mediamarkt (link). Wydanie 2D kosztuje tylko 67,90 zł, wydanie 2D+3D 97,90 zł, wydanie kolekcjonerskie steelbook (2D/3D) także 97,90 zł.