Recenzje Blu-Ray

Ant-Man | blu ray recenzja

Recenzja filmu ”Ant-Man” wydanego na nośnik Blu-Ray

O filmieO filmie: Film ”Ant-Man” to obraz wyreżyserowany przez Peyton’a Reed’a, w rolach głównych w filmie wystąpili: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Bobby Cannavale, Judy Greer, Abby Ryder Fortson, Michael Pena, TI. W polskich kinach film ”Ant-Man” mogliśmy oglądać od 17 lipca 2015 roku.

ant_man_bluray_screenshot_maly_5Fabuła: Film przedstawia historię nowego filmowego bohatera z uniwersum Marvel’a, czyli Ant-Man’a, nasz tytułowy bohater nie od razu stał się superbohaterem ratującym świat, Ant-Man to Scott Lang, oszust który spędził odsiadkę w więzieniu za kradzieże. W staniu na nogi pomaga mu Hank który przymierza go aby został powiernikiem specjalnego kombinezonu…

ant_man_bluray_screenshot_maly_4Ocena filmu: Dobry film o takim rzekłbym pobocznym superbohaterze od Marvel’a, scenariusz może nie jest oryginalny natomiast podczas seansu nie można się nudzić, jest całkiem sporo zacnych sekwencji akcji no i świetnego humoru, naprawdę dobrego humoru, kiedy tylko pojawia się postać grana przez Michaela Pene to buty spadają 🙂

7

o wydaniuFilm ”Ant-Man” został wydany na polski rynek blu ray przez Galapagos, najwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy z wydaniem to angielski DTS-HD Master 7.1, z wydaniem otrzymujemy także polski dubbing oraz polskie napisy.

Studio Marvel Studios
Czas trwania 1:57:06
Format obrazu 16:9 – 1.85:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Angielski DTS-HD Master 7.1,
DD 5.1 Audio – polski (lektor)i inne.
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Imperial CinePix
Premiera Blu-Ray w Polsce 27.11.2015
Region A-B-C
ant_man_bluray
”Ant-Man” okładka polskiego wydania blu ray, dystrybucja Galapagos. Wydanie na jednej płycie blu ray z filmem w wersji 2D.
ant_man_bluray3d
”Ant-Man” okładka polskiego wydania blu ray, dystrybucja Galapagos. Wydanie na dwóch płytach blu ray z filmem w wersji 2D i 3D.

dodatkiNa płycie Blu-Ray (z filmem w wersji 2D) znajduję się średnia ilość dodatków, dodatki są dostępne z polskimi napisami, z oryginalną ścieżką dźwiękową (angielską).

  • komentarz audio reżysera Peytona Reeda oraz aktora Paula Rudda
  • Reportaże z filmu: za kulisami filmu ”Ant-Man”, podróż do makrowersum
  • WHIH News Front: WHIH zapowiedź, włamanie do VistaCorp, wywiad z Darrenem Crossem, Scott Lang na żywo
  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone oraz wpadki z planu
  • Zwiastun filmu ”Avengers: Czas Ultrona”

czas trwania wszystkich dodatków to około 54 minuty.

6

ObrazFilm ”Ant-Man” na blu ray występuje ze średnim AVC video bitrate  ok. 29,5 Mbps. Format obrazu to 1.85:1 (16-9) Academy Flat.

Szczegółowość obrazu jest doskonała, kolorystyka jest szeroka i żywa. Odzwierciedlenie tekstur jest świetne, ujęcia zbliżeniowe pokazują mnóstwo detali jak np. zarost bohaterów. Lekki minus jak dla mnie to troszeczkę słabsza szczegółowość w ciemniejszych ujęciach (nie zawsze). Podczas seansu nie miałem okazji zobaczyć jakichkolwiek spadków jakościowych czy innych bubli. Jakość obrazu zasługuję na wysoką ocenę.

9,5

ant_man_bluray_screenshot_maly_10 ant_man_bluray_screenshot_maly_9 ant_man_bluray_screenshot_maly_8 ant_man_bluray_screenshot_maly_7 ant_man_bluray_screenshot_maly_6 ant_man_bluray_screenshot_maly_3 ant_man_bluray_screenshot_maly_1

DźwiękNajwyższa bezstratna jakość dźwięku jaką otrzymujemy z wydaniem to angielski DTS HD Master 7.1 ze średnim kodowaniem bitrate 2 Mbps.

Podczas oglądania dialog jest jasny i spójny głównie pracują na przednich panelach natomiast w niektórych sekwencjach krąży po naszym całym systemie surround. Jest kilka super scen zrealizowany jeśli chodzi o dźwięk, jak np. scena w wannie, bieg po mrowiskowych korytarzach, w tych scenach nasz system głośnikowy dostaje świetnego kopa i zachowuje się wzorowo! Nie miałem okazji usłyszeć jakichś spadków jakościowych i innych tego typu rzeczy.

Ścieżka jest moim zdaniem równa dyskom demo, jedna z najlepszych w roku 2015 z pewnością…

10

werdyktFilm ”Ant-Man” to udana produkcja o nowym superbohaterze ze stajni Marvel‚a, bardziej postawiono na humorystyczne aspekty i to moim zdaniem była dobra decyzja, film ogląda się przyjemnie co także przełożyło się na uznanie przez większość widzów w tym także przeze mnie.

Wydanie Blu-Ray z dystrybucji firmy Galapagos jest świetnie wydane jeśli chodzi o jakość dźwięku oraz obrazu, jak zawsze można ponarzekać na ilość dodatków.

[buybox-widget category=”movie” name=”antman” info=”peyton reed”]