Blu Ray Recenzje Blu-Ray

Jupiter: Intronizacja – Recenzja Blu-Ray & Blu-Ray 3D!

Recenzja Blu Ray w tym 3D – ”Jupiter: Intronizacja”

O filmie

Młoda emigrantka z Rosji Jupiter Jones (Mila Kunis), dziedziczy niezwykłe dziedzictwo rodu z innej galaktyki, wkrótce okazują się że jest poszukiwana przez tajemniczego łowcę który będzie musiał ją dostarczyć do swojego zleceniodawcy.

Wizualnie film wygląda obłędnie, znakomite efekty specjalne których jest całkiem sporo oraz udźwiękowienie, filmowi można zarzucić za dużo upchanych wątków oraz słaby czarny charakter (Eddie Redmayne) który momentami wygląda dosyć komicznie. O dziwo Mila Kunis i Channig Tatum zagrali całkiem przyzwoicie. Film jest całkiem dobrą rozrywką ze względu właśnie na swoją widowiskowość, co jest dużym plusem w przypadku formatu Blu-Ray czy Blu-Ray 3D.

6

Tytuł Jupiter: Intronizacja (Jupiter: Ascending)
Reżyseria Andy Wachowski, Lana Wachowski
Scenariusz Andy Wachowski, Lana Wachowski
Gatunek Akcja, Sci-Fi
Produkcja USA
Obsada Mila Kunis, Channig Tatum, Sean Bean, Eddie Redmayne, Douglas Booth, Tuppence Middleton, Nikki Amuka-Bird, Christina Cole.
Premiera kinowa Polska 06.02.2015
Premiera kinowa Świat 27.01.2015

Średnie oceny największych portali filmowych na dzień pisania recenzji, filmweb.pl (ocena : 5,4) oraz imdb.com (ocena 5,5)

o wydaniuDystrybutorem na polski rynek jest Galapagos, wielki plus to angielska ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos 7.1 (Dolby TrueHD 7.1 jeśli ktoś nie ma Atmosa), osoby mające sprzęt pod właśnie Dolby Atmos będą mogły przetestować swój system audio z najnowszą ścieżką dźwiękową Dolby. Oczywiście otrzymujemy wraz z filmem do wyboru polskie napisy oraz polską ścieżkę dźwiękową Dolby Digital 5.1 (lektor, czyta Piotr Borowiec). Film został wydany w wersji na jednej płycie z filmem w 2D oraz w wersji dwu płytowej z filmem w 2D oraz 3D. Po internecie krąży także wersja w kolekcjonerskim steelbooku.

jupiter intronizacja - blu ray 3D okładka

jupiter intronizacja - blu ray okładka

Studio Warner Bros
Czas trwania 02:07:34
Aspect Ratio 16:9 – 2.40:1
Rozdzielczość 1080p / 23,976 fps
Formaty audio Dolby Atmos 7.1 / Dolby TrueHD 7.1, Dolby Digital 5.1 polski / i inne
Napisy angielskie, polskie / i inne
Dystrybutor w Polsce Galapagos
Data wydania w Polsce 12.06.2015
Region A-B-C

dodatkiJeśli chodzi o dodatki otrzymujemy ich około jednej godziny, dużo materiałów przybliżających nam świat z filmu oraz dotyczących Braci Wachowskich, tfu rodzeństwa Wachowskich i ich myśli związanych z filmem. Trzeba przyznać iż jest tego niewiele, warto zaznaczyć iż w ogóle nie ma scen usuniętych, wszystko zostało upchane w filmie.

4

ogromną ilością dodatków nie będziemy zaskoczeni…

ObrazJeśli chodzi o obraz 2D z płyty Blu Ray, średnie kodowanie AVC 1080p bitrate wynosi 24 Mbps. Jakość obrazu jest wręcz doskonała jak na film nie animowany. Jakość detali jest na bardzo wysokim poziomie, mocne nasycenie kolorów oraz ostrość tym charakteryzuje się prezentacja video. Czerń także nie odbiega od reszty i sceny z jej udziałem są znakomite.

9,5Poniżej próbka obrazu, po kliknięciu screenshoty otworzą się w rozdzielczości fullhd w nowym oknie.

Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 1Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 2Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 3Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 4Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 5Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 6Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 7Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 8Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 9Jupiter Intronizacja Blu-Ray screenshot 10Jeśli chodzi o obraz 3D z płyty Blu-Ray, film nie był kręcony kamerami 3D, w trakcie post produkcji został przekształcony do obrazu 3D. Prezentacja obrazu pod względem jakości jest na wysokim poziomie, zbliżona poziomem do obrazu 2D, natomiast jeśli chodzi o efekty 3D głębia występują czasami i nie jest aż tak imponująca jak w innych filmach na Blu-Ray 3D. Plusem jest kilka fajnych efektów typu pop-out, gdzie coś leci prosto na nas. Wszystkie sceny akcji prezentują całkiem solidnie trójwymiarowo, zawodzą trochę sekwencje z plenerami kosmosu, graficy dali ciała i praktycznie nie widać żadnej głębi ekranu a powinna być! Reasumując film w 3D warto zobaczyć, moim zdaniem pod względem rozrywki wygląda lepiej niż film w 2D.

8,5efekty 3d na blu ray prezentują się całkiem solidnie.

DźwiękNa temat dźwięku Dolby Atmos nic nie mogę napisać ponieważ jeszcze nie mogą go uświadczyć natomiast napiszę o ścieżce  angielskiej Dolby TrueHD 7.1 która prezentuję się zjawiskowo, ścieżka ma średni bitrate 5,3 Mbps.

Bezstratna ścieżka audio 7.1 Dolby TrueHD zaskakuje nas bardzo szerokim wachlarzem dźwięków, charakteryzujących się wysoką czystością i szczegółowością, ścieżka znakomicie wykorzystuje cały nasz zestaw głośników. Sceny akcji prezentują się wyśmienicie, tylne głośniki oraz boczne znakomicie odgrywają swoją role. Bas pracuje od bardzo niskich częstotliwości do bardzo wysokich gdzie w tym czasie nasz pokój cały energetyzuje. Jakość dźwięku to prezentacja referencyjna.

10-10jakość ścieżki audio jest referencyjna

werdyktTwórcy i twórczyni Matrixa film Jupiter: Intronizacja nie wypalił, jest wiele rzeczy które nie mogą podobać, natomiast techniczne aspekty jak efekty specjalne i dźwiękowe stoją na najwyższym poziomie. Film polecam fanom najwyższej jakości obrazu oraz dźwięku na płytach Blu-Ray.

najwyższa jakość audio i video na blu-ray trochę ratuje cały film.

Bądź na bieżąco, polub nasz Fanpage na facebooku – link tutaj