Blu Ray Recenzje Blu-Ray

Exodus: Bogowie i Królowie | Recenzja Blu-Ray & Blu-Ray 3D!

Recenzja Blu Ray w tym 3D – ”Exodus: Bogowie i Królowie”

O filmie

Exodus: Bogowie i królowie (Exodus: Gods and Kings) to film opowiadający o życiu Mojżesza, który dzięki pomocy Boga uwalnia izraelitów z niewoli egipskiej i prowadzi do Ziemi Obiecanej. Technicznie film wygląda świetnie, piękne ujęcia, bardzo dobre efekty specjalne oraz dźwięk. Ridley Scott spisał się bardzo dobrze i zadbał o każdy szczegół. Całkiem dobra gra aktorska głównych bohaterów Mojżesza oraz Ramzesa natomiast reszta obsady dosyć kuleje (nie wszyscy) wygląda na to że ktoś źle przeprowadził casting do poszczególnych ról drugoplanowych, chodzi mi o zły dobór aktorów pod względem wyglądu (fizyczności) do osadzonych czasów w filmie. Historię Mojżesza według Hollywood ogląda się bardzo miło i przyjemnie, widowiskowość tej produkcji jest na wysokim poziomie dzięki czemu ocenę filmu podbijam o jedno oczko, natomiast szwankuje trochę scenariusz i jest pewien moment gdzie film troszeczkę przynudza.

7

Reżyseria : Ridley Scott

Scenariusz : Steven Zaillian, Adam Cooper, Bill Collage, Jeffrey Caine

Gatunek : Dramat

Produkcja : Hiszpania, USA, Wielka Brytania

Obsada :

Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, Maria Valverde, Sigourney Weaver, Ben Kingsley…

Poniżej średnie oceny z największych portali filmowych, filmweb.pl oraz imdb.com

exodus - ocena filmweb

exodus - ocena imdb-com

Film naprawdę warto zobaczyć w najwyższej jakości audio/video na Blu-Ray ponieważ jest wypełniony świetnymi efektami specjalnymi i dźwiękowymi.

o wydaniuWydawcą na Polski rynek filmu jest Imperial-CinePix, warto zaznaczyć iż w filmie brak polskiego lektora, występuje polski dubbing. Premiera u nas w kraju odbyła się dnia 03.06.2015, najwyższa jakość dźwięku jaką otrzymujemy to Angielski DTS-HD Master 7.1. Spośród dużej liczby napisów jakich otrzymujemy z wydaniem, oczywiście dostajemy także nasze rodzime Polskie. W sklepach możemy kupić wydanie na dwóch płytach Blu-Ray wraz z filmem w 2D i dodatkami oraz wydanie na trzech płytach Blu-Ray z filmem w 2D oraz 3D i dodatkami, jest także wersja kolekcjonerska w steelbooku (3 płyty Blu Ray, film 2D, film 3D, Dodatki)

exodus blu ray 2D - dwie płyty

exodus blu ray - steelbook

Dystrybutor w Polsce : Imperial-CinePix

Studio : 20th Century Fox

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 03.06.2015

Czas trwania : 02:30:12

Aspect Ratio : 16:9 – 2.35:1 Anamorphic Scope [1080p / 23,976 fps / High Definition]

Region : A-B-C

dodatkiDodatków jest mnóstwo, w każdym z wydań jest dodatkowa płyta Blu-Ray z dodatkami + na płytce Blu-Ray 3D mamy dodatkowo jeszcze większą ilość dodatków!

  • Blisko 15 minut scen usuniętych,
  • przewodnik historyczny,
  • materiały z tworzenia filmu – jakieś dwie i pół godziny,
  • tworzenie akcesoriów,plag dla filmu – około 50 minut materiałów.
  • Archiwum Gods And Kings, blisko półtorej godziny materiałów z postprodukcji i nie tylko,
  • Galeria spotów i trailerów z filmu i nie tylko,

Naprawdę jest co oglądać, fascynat tematu będzie wniebowzięty! Dodatki powyżej i ocena poniżej dotyczą pełnego 3 płytowego wydania. W wydaniu dwupłytowym otrzymujemy pierwsze dwa dodatki wymienione powyżej.

10-10

trzeba nadmienić iż pełne 3-płytowe wydanie jest bardzo dopakowane pod względem dodatków.

Obraz

Prezentacja obrazu wersji 2D jest nieskazitelnie czysta, odwzorowanie szczegółów jest na bardzo wysokim poziomie. Obraz jest ostry i bardzo wyraźny, nie zauważyłem jakichkolwiek wad oraz spadków jakościowych. Czerń i jej odcienie są bardzo dobrze odwzorowana i pozwala dojrzeć w niej mnóstwo szczegółów. Niema nic do zarzucenia jakości video w tym przypadku, prezentacja obrazu to dysk demo dla naszego telewizora lub projektora.

10Prezentacja obrazu w filmie na blu-ray 2d jest nieskazitelnie czysta!

Natomiast jeśli chodzi o film w wersji trójwymiarowej, jakość obrazu 3D jest bardzo solidna ale nie wybitna. Przez większość filmu obraz jest dosyć płaski z lekką głębią ale bardzo wysokiej jakości jak w przypadku filmu w wersji 2D. Istnieje kilka bardzo dobrych scen w 3D które wyglądają spektakularnie i występują na nich ładna głębia oraz dużo elementów wychodzących prosto na widza. Najbardziej mi się podobało jeśli chodzi o trójwymiar, ukazanie egipskich plag – żabki i muszki lecące prosto na nas 🙂 no i aligatory wyglądały także świetnie, ostatnia scena (pościg i rozstąpienie morza) wygląda bardzo bardzo dobrze, latające mewy i fale morza ogląda się bardzo przyjemnie, momentami możemy doznać klaustrofobicznego uczucia gdy w/w fale lecą prosto na nas.

8,53d jest bardzo solidne, ale nie spektakularne

Poniżej screenshoty obrazu z wersji Blu-Ray 2D.

exodus gods and kings - blu ray 1exodus gods and kings - blu ray 2exodus gods and kings - blu ray 3exodus gods and kings - blu ray 4exodus gods and kings - blu ray 5exodus gods and kings - blu ray 6

DźwiękNajwyższa jakość Audio jaką otrzymujemy to Angielski DTS-HD Master 7.1, jakość dźwięku jest celująca, zadowoli każdego filmowego audiofila. Dźwięki charakteryzują się szerokim zakresem dynamiki o wysokiej szczegółowości oraz tonacji. Dialog podczas seansu nie gubi się w przestrzeni pozostałych dźwięków (tak jak w Blackhat). Głośniki tylne oraz boczne pracują bardzo dobrze podczas momentami agresywnej ścieżce dźwiękowej. Nasz subwoofer pracuje różnymi tonacjami basów od bardzo niskich do wysokich i to jest bardzo zadowalające. Zdecydowanie do niczego nie można się przyczepić, wydanie zasługuje na najwyższą notę.

10po znakomitej jakości obrazu 2D pora na znakomitą jakość dźwięku!

werdyktMniejsza o to że film jest dosyć średni, nadrabia tym że jest bardzo widowiskowy, zrealizowany z rozmachem, wydanie filmu pod względem Obrazu 2D/Dźwięku jest celujące z solidną jakością wersji trójwymiarowej + w przypadku pełnego wydania 3 płytowego, mamy ogromną ilość dodatków. Myślę że warto mieć ten film w kolekcji.

Zdecydowanie polecam kupno najlepszej wersji filmu z 3 płytkami Blu-Ray (film 2D+ film 3D+ płyta z dodatkami) w kolekcjonerskim steelbooku, najtaniej te wydanie można kupić w saturn.pl oraz mediamarkt.pl w cenie 119,00 zł, jest droższe o około 20 zł od wersji dwu płytowej w standardowym plastikowym pudełku Blu Ray, co nie jest dużą różnicą.