Blu Ray Informacje Recenzje Blu-Ray

Ewolucja Planety Małp – Blu Ray TEST

słowem wstępu

Pierwsza część filmu jest filmem dobrym, na drugą część zapatrywałem się raczej ze spokojem, parcia żadnego aby iść do kina nie miałem. Cierpliwie poczekałem na wersję wydaną na Blu Ray, szczególnie chciałem zobaczyć film w trójwymiarze, ostatnio jest tendencją zwyżkowa jeśli chodzi o te wydania a w dodatku jestem wielkim fanem tego standardu.

O filmie

Zamieszkująca San Francisco niewielka liczba ludzkiej rasy, jest zmuszona do opuszczenia miasta i podłączenie zasilania do elektrowni. Ludzie na swojej drodze spotykają małpy wraz z ich głównym dowodzącym Cezar’em, zawierają pakt pokojowy który szybko zostanie skończony. Tak w dużym skrócie wygląda fabuła filmu, bez żadnego spojlera 🙂

Znakomity aktor charakteryzujący się w rolach postaci generowanych komputerowo Andy Serkis, powraca do roli głównej, postaci Cezar’a, trzeba przyznać iż odegrał swoją rolę wzorowo. Film jest bardzo dobrze zrealizowany technicznie, znakomite efekty CGI, solidne aktorstwo całej obsady.

Pierwsza część filmu została wydana celująco, myślę że z ”Ewolucją” będzie podobnie.

ewolucja planety małp blu ray

Reżyseria ; Matt Reeves

Scenariusz ; Rick Jaffa, Amanda Silver, Mark Bomback

Gatunek ; Dramat, Akcja, Sci-Fi

Produkcja ; USA

 

Obsada :

Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Toby Kebbell

o wydaniuW pudełku dostajemy dwie płyty, na jednej otrzymuje film w wersji 2D wraz z dodatkami, natomiast na drugim Blu Ray, otrzymujemy film w wersji 3D. Oczywiście zarówno wersja 2D jak i 3D zawiera Polskie napisy oraz Polski lektor DD 5.1 (czyta Piotr Borowiec)

Dystrybutor w Polsce : Imperial CinePix

Studio : 20th Century Fox

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 28.11.2014

Czas trwania : 02:20:24

Aspect Ratio : 16:9 – 1.85:1

Region : A-B-C

dodatkiDodatków jak na Polskie wydania jest całkiem sporo, miła gratka dla fanów tej serii filmów.

Sceny usunięte :

 • Ape Ceremony
 • Entering the Dam
 • Camp Here

Dodatki :

 • Journey to Dawn
 • Andy Serkis: Rediscovering Caesar
 • Humans and Apes: The Cas of Dawn
 • The World of Dawn
 • The Aoe Community
 • Movie Like an Ape: An Artists Medium
 • Weta and Dawn
 • The Fight for a New Dawn
 • Audio Commentary by Matt Reeves (off/on)

Obraz

Video / Obraz 2D średnia ocena : 5,8/6

Rozdzielczość / jakość                     6/6

Poziom Czerni                                 5,5/6

Reprodukcja kolorów                       6/6

Odwzorowanie koloru skóry              5,5/6

Kompresja                                      6/6

Szczegółowość obrazu jest na najwyższym poziomie, najlepiej prezentują się małpy na których widać niemal każdy włos, bliznę, jest znakomicie wykonana. Ciemniejsze sceny czasami tracą na jakości natomiast nie psuję to odbioru całego materiału aż nadto. Kolorystyka jest odpowiednio nastrojowa, pięknie się prezentują lasy, życie wychodzi z ekranu, naprawdę prezentacja video jest na naprawdę wysokim poziomie. Obraz jaki nam serwuje płyta Blu Ray to 1.85:1, bardzo lubię ten standard, obraz jest bardzo dobrze wypełniony, w 3D jak i 2D wygląda to świetnie !

Obraz jaki serwuje nam płyta z filmem to 1.85:1, ekran jest znakomicie wypełniony.

Dźwięk

Audio/Dźwięk ocena 6/6

Ścieżka Audio jaką otrzymujemy wraz z wydaniem, to Angielski DTS-HD Master 7.1. Dialogi są jasne i klarowne, dobrze są zbalansowane wraz z okrzykami/skowytami małp. Szczególnie dobrze zrealizowane są zjawiska pogodowe, efekty są świetnie zbilansowane i odwzorowane, można się poczuć jak gdyby ta pogoda tak naprawdę hulała u nas w pokoju. Sceny bitewne jak i również spokojnie sekwencję są także na najwyższym poziomie ! Muszę przyznać że ścieżka Audio w tym wydaniu jest na poziomie dysków DEMO.

ścieżka audio równa się dyskom demo

werdykt

Wydanie filmu jest wysoko rekomendowane, obraz i dźwięk na bardzo wysokim poziomie, liczne dodatki są dużym atutem. Co do samego filmu to już kwestia gustu, dla mnie osobiście film jest dobry, natomiast nadrabia znakomitą realizacją samego wydania Blu Ray, polecam wszystkim.

 

Chcesz być na bieżąco z każdym nowym newsem/testem ? Polub na na facebook`u

LINK : https://www.facebook.com/pages/bluraycompl/1514995565441255