Blu Ray Informacje Recenzje Blu-Ray

Annabelle – Blu Ray TEST

”Annabelle” – Blu Ray recenzja.

słowem wstępu

James Wan tym razem powraca jako producent filmu pt. Annabelle (lalka już wystąpiła w filmie tego Pana pt. Obecność) miałem nadzieję że film będzie na poziomie właśnie przytoczonej Obecności, który jest jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat. Wielka szkoda że Wan nie zajął się reżyserią …

O filmie

Film opowiada historię młodego małżeństwa u których w życiu pojawią się lalka (tytułowa Annabelle) jak się później okazuję, lalka jest opętana …

5

Dosyć przewidywalny film, może poza końcówką która w miarę zaskakuję, sama produkcja wydaję się być dosyć średnia, jak nie powiedzieć kiepska. Na najwyższym poziomie stoi budowanie napięcia, dźwięk robi swoje.

Reżyseria ; John R. Leonetti

Scenariusz ; Gary Dauberman

Gatunek ; Horror

Produkcja ; USA

Obsada :

Annabelle Wallis

Ward Horton

Tony Amendola

Alfre Woodard

o wydaniuW pudełku otrzymujemy płytkę Blu Ray, w której znajduję się film oraz liczne dodatki.

Dystrybutor w Polsce : Galapagos

Studio : Warner Bros

Rok produkcji : 2014

Dostępny w sprzedaży : 20.02.2015

Czas trwania : 01:38:48

Aspect Ratio : 16:9 – 2.35:1 Anamorphic Scope

Region : A-B-C

annabelle blu ray okładka

dodatkiW wydaniu otrzymujemy liczne dodatki które trwają około 20 minut oraz dużo scen usuniętych w sumie ok. 21 minut. Fani horrorów będą zadowoleni.

5

ObrazObraz jest trochę ściemniony, zapewne to zamierzony efekt twórców, nie psuje to odbioru filmu. Na ekranie widzimy masę szczegółów, nie zdarzyło mi się zobaczyć jakiegoś smużenia czy baboli, obraz jest dosyć ostry. Czerń jest znakomita i zasługuje na pochwałę. W związku z tym iż tak jak napisałem wcześniej, video wydaję się być troszeczkę ściemnione, nie uświadczymy w filmie żywszych kolorów. Obraz jest dekodowany ze średnim bitratem 25 Mbps, czyli jest bardzo dobrze.

8,5

Twórcy postawili na trochę ściemniony obraz, który nadaję filmu fajny klimat starszych horrorów.

Dźwięk

Dźwięk jaki otrzymujemy to Angielski DTS-HD MASTER 5.1 który nam oferuję świetne wykorzystanie całej platformy dźwięku przestrzennego. Gdy już jest budowane napięcie w filmie, na uwagę zasługuję bardzo fajna praca tylnych kolumn. Bardzo dobry balans między niskimi a wysokimi dźwiękami, mocny dialog praktycznie tylko występujący z przednich kolumn. Audio jest prawie na najwyższym poziomie, aczkolwiek myślałem i miałem nadzieje na mocniejszy dźwięk.

8,5

werdyktŚredni film z bardzo dobrej jakości obrazem oraz dźwiękiem. Produkcja warta zobaczenia, ale chyba tylko jeden raz. Dla fanów horroru pozycja obowiązkowa do nabycia.