Blu Ray Informacje Recenzje Blu-Ray

Blu Ray 3D TEST – X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie 3D – jak z tym trójwymiarem ?

 

Video/Obraz 3D uśredniona ocena ; 4,7/6

1.    Głębia                                                3/6
2.    Efekty ‘’ wychodzące z ekranu ‘’            3/6
3.    Realizm                                              5,5/6
4.    Detale                                                 6/6
5.    Reprodukcja kolorów                            6/6
Obraz w filmie x-men przeszłość która nadejdzie 3D jest wyrazisty, ostry, świetnej jakości. Nie występuje smużenie czy piasczyste elementy. Bitrate MVC wynosi ok. od 4 do 14 Mbps. Natomiast jeśli chodzi o efekty 3D to w tym przypadku widz ma okazje tylko pare razy ujrzeć fajne efekty trójwymiarowe, można przytoczyć akcje z Quicksilverem i policjantami, która jest jedną z najlepszych scen zrealizowanych pod 3D. Druga scena to sekwencja z Magneto i pociągiem towarowym w rolach głównych. Można dodać jeszcze ostatnią bitkę między xmenami. Głebia praktycznie w całym filmie nie istnieje , można ją policzyć na palcach jednej ręki.  Obraz jest płaski jak cholera … za wyjątkiem tych trzech scen.

 

Audio/Dźwięk ocena 5/6

Najwyższy format dźwięku jaki otrzymujemy to angielski DTS-HD Master Audio 7.1 który sprawuję się bez zarzutów. Na plus trzeba dodać iż muzycznie fajnie odwzorowany jest klimat lat 70. Dźwięk przestrzenny jest bardzo bogaty i umiejętnie zbalansowana między głośnymi scenami akcji z cichymi sekwencjami samych dialogów.

 

Moja opinia ;

Wersja 3D koniecznie powinna znaleźć się w kolekcji każdego fana komiksów X-MENów i filmów trójwymiarowych. Natomiast jeśli ktoś kupuje same ” perełki ” wydań 3D to już w zależności czy chciałby zakupić film dla jedne sceny (Scena z QuickSilverem, ucieczka z wiezienia) która jest zrealizowana rewelacyjnie pod trójwymiar. Swego czasu film był dodawany przy zakupie odtwarzaczy blu ray 3D firmy SONY, dużo osób wystawia film na allegro, także można polować na promocję i zakupić za korzystniejszą cenę.