Blu Ray Informacje Recenzje Blu-Ray

Blu Ray 3D TEST – Prometeusz

 

Prometeusz, wydanie na Blu Ray 3D, czy warto zakupić ?

 

Video/Obraz 3D uśredniona ocena ; 4,16/6

1.    Głębia                                                     4,5/6
2.    Efekty ‘’ wychodzące z ekranu ‘’                3/6
3.    Realizm                                                  5,5/6
4.    Detale                                                     6/6
5.    Reprodukcja kolorów                                6/6

Jedno z top3 filmowych wydań na blu ray 3D z roku 2012. Głębia na pokładzie statku czy ujęcia postaci ze skafandrów lub też wyświetlany obraz odtwarzaczami rodem ze star wars robią niesamowite wrażenie wizualne pod 3D. Podczas oglądania nie zauważyłem jakiegoś smużenia, obraz jet ostry jak żyleta. Bardzo dobrze zrealizowany pod względem technicznym. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to brakuje efektów typu lecące przedmioty prosto na widza, tego jest niewiele, ale obraz nadrabia znakomitą głębią.

 

Audio/Dźwięk ocena ; 5/6

Na pokładzie dźwięku otrzymujemy Angielski DTS-HD Master Audio 7.1. Dźwięk jest referencyjny pod niemal  każdym względem. Wielowarstwowe efekty dźwiękowe są idealne umieszczone z odpowiednią mocą. Praca suba jest wręcz idealna, osoby lubiące oglądać filmy głośno będą z tego zadowolone. Kino domowe prezentuje mocno dynamiczne i soczyste efekty dźwiękowe dźwięku przestrzennego.

 

Moja opinia ;

Prometeusz 3D jest  bardzo dobrze wydanym filmem na blu ray 3D, posiada bardzo dobrej jakośći dźwięk DTS HD MA oraz efekty głębi 3D. Film zasługuje na byt w kolekcji każdego fana filmów 3D. W swoim wydaniu ma także film w wersji 2D który także nie ustępuje jakością. Liczne dodatki również są dużym plusem, zachęcam do ich zobaczenia, wyjaśniają liczne nie zrozumiałem wątki z filmu.