Sign in / Join
Dolby Atmos

Dźwięk Dolby Atmos w iTunes w urządzeniu Apple TV 4K.

Dolby Atmos w iTunes oraz Netflixie. Apple TV wraz z nową łatką wesprze ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos.

Od poniedziałku użytkownicy Apple TV 4K mogą fascynować się ścieżką dźwiękową Dolby Atmos w indywidualnych produkcjach. Przystoi odnotować iż wykupione już filmy aktualizację także dostaną. Dźwięk Dolby Atmos w sprzęcie Apple TV 4K to kolejny czyn w celu polepszenia urządzenia od Apple.

Audio Dolby Atmos będzie dostarczony w systemie kanałowym 7.1.2 z nieprzerwanym bitratem 768 kbps. W Apple TV 4K znajdziemy przeszło 90 produkcji z metadanymi Dolby Atmos. Przykładowe ekranizację ze ścieżką Dolby Atmos na iTunes: Baby Driver, Chappie, Jupiter Intronizacj,a Pasażerowie, Player One, Mother!.

Warto wspomnieć że Dolby Atmos z odtwarzacza Apple TV 4K nigdy nie utrzyma klasy ścieżki Dolby Atmos z fizycznych płyty Blu-ray lub Ultra HD Blu-ray.

Wyższość standardu Atmos nad pozostałymi konkurencyjnemi systemami dźwięku DTS/Auro to przede wszystkim jego niesamowita przestrzenność i immersyjność. Najtańszy zestaw kina domowego Dolby Atmos jest oparty na siedmiu kanałach 5.1.2 z jednym subwooferem. W jego skład wchodzi klasyczny zestaw 5.1, mówiąc wprost: przedni głośnik lewy, głośnik centralny, przedni głośnik prawy, głośnik surround lewy, głośnik surround prawy oraz subwoofer. Ostatnie dwa głośniki to głośniki Atmos, najlepszym rozwiązaniem jest aby głośniki Atmos znajdowały się na suficie. Kompletując taki zestaw kina domowego mamy stworzoną pewnego rodzaju kopułę dźwięku przestrzennego.